10 Fascynujące Ciekawostki o Berlinie

berlin

Berlin jest miastem, które jest nie tylko stolicą, ale i największym miastem w Niemczech. Jest to drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w całej Unii Europejskiej.

1. Miasto Berlin powstało w XIII wieku, gdzie istniały dwie osady – Cölln i Berlin.Oba miasta szybko rozwijały swoją gospodarkę. W 1307 roku połączyły się formalnie i otrzymały nazwę większego miasta – Berlina.

2. W 1848 r. Berlin udowodnił, że znacznie wyprzedza swoje czasy, zakazując palenia na ulicy. Obecnie jest to jedno z niewielu miast w Europie Zachodniej, w którym palenie w barach nadal jest normą.

3. W Berlinie jest 9 zamków. Większość ludzi po prostu odwiedza Schloss Charlottenburg. Zamek Köpenicker Schloss, Schloss Schönhausen i sześć dawnych “dworów” są powszechnie nazywane Schösschen (małymi zamkami).

4. W 1933 roku Hitler rządził Berlinem, gdzie zniszczył społeczności żydowskie i uwięził tysiące niemieckich Żydów w mieście.

5. Na drugiej Międzynarodowej Konwencji Radiotelegraficznej w Berlinie w 1906 r., sygnał alarmowy SOS został uzgodniony jako standardowy sygnał dla kodu Morsa.

6. Berlin ma największą na świecie populację turecką poza granicami Turcji. W mieście jest 1000 miejsce w którym możesz kupić Turecki kebab.

7. Po II wojnie światowej Berlin został podzielony na sektory – sowiecki, francuski, brytyjski i amerykański. W 1948 r. Sowieci próbowali zaanektować całe miasto.

8. Co 5840 mieszkaniec Berlina jest milionerem – w mieście jest ich 585.

9. Każdego roku miasto wydaje 35 milionów euro na czyszczenie graffiti z murów.

10. Mieszkańcy Berlina konsumują 70 milionów kiełbas curry rocznie.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *