10 Interesujących atrakcji dla dzieci w Polanicy Zdrój

polanica zdrój

Wiadomo, że zwiedzanie zabytków może być ciekawą rozrywką dla dorosłych i tych trochę starszych dzieci.

Natomiast mniejszym dzieciom oraz tym niezainteresowanym historią czy ciekawostkami regionalnymi trzeba zapewnić rozrywkę.

Polanica Zdrój oferuje wiele atrakcji dla dzieci, a wskazanie dziesięciu przykładowych nie stanowi problemu.

1. Tor saneczkowy

Letni tor saneczkowy „Góralka”, który jest długości ponad 450 m. Saneczkarze mogą osiągnąć prędkość około 40 km/h.

2. Tor kartingowy

Tor kartingowy „Top Cart” w Polanicy-Zdroju, który jest czynny 7 dni w tygodniu. Zapewnia rozrywkę połączoną z nauką jazdy.

3. Strzelectwo

Strzelectwo w Kudowie-Zdroju. W pobliskiej miejscowości można poćwiczyć na strzelnicy sportowej własną celność i spróbować postrzelać z takich broni jak rewolwer, pistolet, winchester czy nawet łuk sportowy lub kusza.

4. Strzelnica Historyczna

Strzelnica Historyczna w Srebrnej Górze, gdzie w trakcie zwiedzania Twierdzy Srebrna Góra można samodzielnie sprawdzić uzbrojenia z czasów II Wojny Światowej.

5. Zorbing

Zorbing w pobliskiej Kudowie można wypróbować także staczanie się ze zbocza w podwójnej kuli, która jest odporna na uszkodzenia. Jest dostępny w Parku Linowym Mountain Emotion oraz w Parku Linowym i Rozrywki.

6. Park Szachowy

Park Szachowy, w którym można rozegrać partię szachów olbrzymimi figurami. Figury mają 1,4 m i są rozstawione na planszy o powierzchni 100 m kwadratowych. Plansza jest otoczona zielenią, pośród której można się schować lub odpocząć na ławeczce w cieniu.

7. Basen Polanica Resort & SPA

Basen Polanica Resort & SPA, gdzie dostępna jest strefa dla dzieci z brodzikiem i dziecięcymi atrakcjami, ale też płytszą częścią rekreacyjną.

8. Zagroda Rekreacyjna

Zagroda Rekreacyjna w Górach Stołowych, która oferuje przejażdżki na kucyku dla najmłodszych, naukę jazdy konnej, spacery i wycieczki konne i wiele innych. Do tego dzieci mają możliwość zobaczenia oślicy, owieczek, kóz i alpaki.

9. Minieuroland

Minieuroland w Kłodzku. Jest park miniatur słynnych europejskich, światowych i tych kłodzkich budowli. Dzieci zobaczą m.in. nowojorską Statuę Wolności, rzymską fontannę Di Trevi czy Twierdzę Kłodzko.

Oceń postDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.