10 interesujących ciekawostek o Etiopii

Etiopia to niesamowity kraj, będący niestety dość rzadkim kierunkiem wszelkich wyjazdów turystycznych. Dokładniej to Federalna Demokratyczna Republika Etiopii, a dawniej po prostu Abisynia, czyli kraj, który znajduje się we wschodniej części Afryki.

W państwie tym znajduje się całe mnóstwo przepięknych i wyjątkowo malowniczych widoków i krajobrazów, które zdecydowanie warto zobaczyć choć raz w swoim życiu.

Dodatkowo też w Etiopii zobaczyć można wiele gatunków zwierząt, żyjących w naturze, które nie występują w naszej części świata. Jeśli jest taka okazja, zdecydowanie warto pojechać przynajmniej raz do Etiopii, by na własnej skórze doświadczyć dzikiej przyrody i wyjątkowego afrykańskiego klimatu.

1. W Etiopii

W Etiopii, a dokładniej w rejonie Afar został odnaleziony najstarszy fragment szkieletu przedstawiciela Homo, czyli przedstawiciela pierwszych ludzi. Fragment ten pochodzi sprzed około 2,8 miliona lat.

2. W Etiopii gęstość

W Etiopii gęstość zaludnienia wynosi aż 87 osób na kilometr kwadratowy.

3. Etiopia jest krajem

Etiopia jest krajem wielu języków, ponieważ mówi się w niej aż w różnych 84 językach.

4. Z Etiopii pochodzi

Z Etiopii pochodzi najstarszy alkohol. Chodzi dokładnie o tedż, czyli wino miodowe, przyrządzane przez Etiopczyków w ich domach. Jest to bardzo mocny alkohol.

5. W Etiopii znajduje się

W Etiopii znajduje się święte miasto Aksum. W mieście tym jest położona kaplica, a w niej można zobaczyć znaną wszystkim biblijną Arkę Przymierza.

6. Etiopia jest krajem

Etiopia jest krajem, który nadal korzysta z tak zwanych godzin babilońskich, a więc dzień w tym kraju zaczyna się wraz ze wschodem słońca.

7. Etiopia jest ojczyzną

Etiopia jest ojczyzną kawy. Mówi się według legendy, iż kawa została odkryta przez etiopskiego pastucha o imieniu Kaldi, który zauważył raz, iż jego kozy są znacznie bardziej energiczne po zjedzeniu nieznanych dla niego czerwonych owoców, z których następnie przyrządził napar.

8. Najwyższym szczytem

Najwyższym szczytem Etiopii jest Ras Daszan o wysokości 4550 m n. p. m.

9. Etiopia jest

Etiopia jest drugim w kolejności, zaraz po Armenii, najstarszym chrześcijańskim krajem na świecie.

10. W Etiopii znajduje się

W Etiopii znajduje się najbardziej gorące zamieszkane przez człowieka miejsce na Ziemi, czyli Pustynia Danakilska, leżąca w północnej części kraju.

Oceń postDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.