10 interesujących ciekawostek o Tokio

Tokio to stolica i również największe miasto w Japonii. Będąc dokładnym, Tokio nie jest tak właściwie miastem, a jest prefekturą metropolitarną. Leży ono w południowo-wschodniej części wybrzeża wyspy Honsiu i zostało zniszczone w latach 1923 oraz 1945 przez trzęsienie ziemi, oraz w wyniku zniszczeń wojennych.

Tokio jest ośrodkiem japońskiej kultury i kuchni azjatyckiej, w którym chyba najłatwiej jest nam jako turystom doświadczyć tę kulturę oraz poznać smaki japońskiej kuchni. Znajduje się w nim bardzo wiele atrakcji turystycznych, które warto odwiedzić przynajmniej raz w swoim życiu.

1. W Tokio znajduje

W Tokio znajduje się 13 linii metra o łącznej długości aż 312 km.

2. Tokyo Skytree

Tokyo Skytree to budynek, który został ogłoszony najwyższą wieżą na świecie w 2010 roku. Jednocześnie jest też punktem widokowym, z którego można podziwiać wiele zakątków miasta.

3. Na każdej stacji

Na każdej stacji kolejowej w Tokio grany jest inny rodzaj muzyki.

4. Tokio jest miastem

Tokio jest miastem, w którym organizowane były Igrzyska Olimpijskie.

5. W Tokio znajduje

W Tokio znajduje się największy targ rybny na świecie – Tsukiji. Założony został on w 1923 roku.

6. W samym Tokio

W samym Tokio znajdują się aż 4 parki narodowe.

7. Tokyo Tower

Tokyo Tower jest wieżą komunikacyjną i jednocześnie też wieżą widokową w Shiba-koen Minato Ward. Jej budowa zakończona została w 1958 roku. Wieża w Tokio jest o 78 lat młodsza od wieży Eiffla, która stanowiła inspirację do wybudowania japońskiej wersji. Co ciekawe, wieża ta jest wyższa o 13 metrów od oryginalnej wieży Eiffla, ale jako iż została zbudowana z całkiem innych materiałów, jest ona o połowę lżejsza od oryginału.

8. W Tokio znajduje

W Tokio znajduje się najstarsza świątynia, która została wybudowana w 645 roku.

9. W Muzeum Książek

W Muzeum Książek, znajdującym się w Tokio jest obecnie najmniejsza książka na świecie, czyli dokładniej dzieło wytworzone przez drukarnię Toppan Printing. Książka ta ma zaledwie 22 strony, a jej tytuł to “Shiki no Kusabawa”. Jeśli chodzi o jej wymiary, to długość strony ma 0,75 mm, natomiast szerokość liter to 0,01 mm.

10. W 2007 roku Tokio

W 2007 roku Tokio zostało okrzyknięte światową stolicą gastronomii. Co ciekawe, restauracje w Tokio mają łącznie więcej gwiazdek Michelin niż te z Paryża.

Oceń postDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.