10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Czechach

Czechy mimo, iż nie mają dostępu do morza oferują mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży. Znajdują się tutaj wspaniałe parki wodne czy ogrody zoologiczne z uroczymi zwierzętami. Poniżej 10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Czechach.

1. Zoo w Ostrawie

Oprócz wszelkiego rodzaju dzikich zwierząt jak np. żyrafy, słonie czy lemury, znajdziemy tu mini zoo, w którym dzieci mogą pobawić się z króliczkami i świnkami morskimi oraz całą masę placów zabaw.

2. Aquapark Olešná

W części krytej jest sporo atrakcji dla starszych i młodszych, a w obszernej części odkrytej jest jeszcze więcej zjeżdżalni, basenów, brodzików, ciekawych miejsc do zabawy i odpoczynku.

3. Skalne Miasto

Skalne Miasto w czeskim Adršpach. Skalne Miasto posłużyło filmowcom z Hollywood za plan filmowy podczas ekranizacji powieści fantasy C. S. Lewisa. Trasa zwiedzania ma formę pętelki i nie jest trudna.

4. Ścieżka w Obłokach

Na szczycie góry Slamnik Czesi wybudowali drewniano stalową ścieżkę. Jest ona połączeniem wież, promenady spacerowej i zjeżdżalni. To atrakcja dostępna dla każdego, również dla małych dzieci.

5. FunPark Žirafa

Park rozrywki w Ostrawie. Sporej wielkości hala mieści wiele atrakcji: wszelkiego rodzaju ścianki wspinaczkowe, labirynty, zjeżdżalnie czy automaty do gier. Jak można się domyślić po nazwie, sala przypomina afrykańską dżunglę.

6. JumpPark Praga

To największe takie miejsce w centralnej Europie. Na 700 m² znajduje się ponad 60 trampolin.

7. Centrum nauki iQLANDIA

Tu niemal wszystkiego można dotykać, testować, dokładnie obejrzeć.

8. Czeski Raj

Kraina rozbójnika Rumcajsa. Czeski Raj leży w pobliżu polskiej granicy. Oprócz ekspozycji poświęconej słynnemu rozbójnikowi warto tu zwiedzić jaskinie dolomitowe, liczne zamki i pałace, a także perełki architektury ludowej. W 2005 roku Czeski Raj został ogłoszony Geoparkiem UNESCO.

9. Obszar Górniczy Vitkovice

Ścieżka edukacyjna prowadząca w miejsca, którymi dawniej transportowano surowce prowadzi do windy, którą wjedziemy do tak zwanej „paszczy” pieca.

10. Park Rozrywki Mirakulum

Leśny plac zabaw i kontaktowe zoo, wielkie trampoliny i huśtawki, centra linowe, podziemne korytarze, zamki do wspinaczki i kolejka wąskotorowa.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *