10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Etiopii

Etiopia, a właściwie Federalna Demokratyczna Republika Etiopii, dawniej nazywana Abisynią to przepiękny kraj położony w Afryce, w którym podziwiać można wiele wyjątkowo pięknych widoków i malowniczych krajobrazów.

1. Park Narodowy Auasz

Park Narodowy Auasz – park narodowy, znajdujący się w środkowej części kraju, utworzony już w roku 1966. Podziwiać można w nim cudowne sawanny, laski akacjowe, a nawet masyw wulkaniczny Mount Fantalle. Dodatkowo można zobaczyć tam gorące źródła i wodospady.

2. Tys Ysat

Tys Ysat – niezwykle piękny wodospad położony na Nilu Błękitnym, znajdujący się w północnej części kraju. Jest to drugi największy wodospad na całym kontynencie i stanowi najbardziej znaną atrakcję turystyczną Etiopii.

3. Kuriftu Water Park

Kuriftu Water Park – niesamowity park wodny, który zdecydowanie warto odwiedzić, zwiedzając Etiopię wraz z dziećmi.

4. Park Narodowy Semien

Park Narodowy Semien – park narodowy znajdujący się w regionie Amhara. Został on utworzony w 1969 roku i obejmuję powierzchnię aż 220 kilometrów kwadratowych.

5. Unity Park

Unity Park – park znajdujący się w mieście Addis Abeba. Mieści się w nim bardzo wiele ciekawych atrakcji, między innymi sala bankietowa, stworzona z drewna, szkła i skórzanych lin oraz domy i dwory, zamieszkiwane w dawnych czasach przez wiele książąt.

6. Dallol

Dallol – wulkan, który mieści się w północnej części Etiopii przy granicy z Erytreą. Powstał na depresji pustynnej – Kotlinie Danakilskiej.

7. Tana

Tana – największe pod względem powierzchni jezioro w całym kraju, głębokie na około 14 metrów. Z tego jeziora wypływa Nil Błękitny.

8. Dolina rzeki Omo

Dolina rzeki Omo – w miejscu tym odwiedzić można bardzo wiele stanowisk architektonicznych, między innymi takie wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Co ciekawe, odnaleziono ty skamieniałe szczątki kopalnych hominidów, a więc pierwszych ludzi, a także ich prymitywne narzędzia.

9. Zoo w Addis Abeba

Zoo w Addis Abeba – zoo, w którym podziwiać można bardzo wiele gatunków różnych zwierząt i na własnej skórze doświadczyć dzikiej natury.

10. Kompleks zamków w Gonder

Kompleks zamków w Gonder – kompleks zamkowy znajdujący się w północnej części kraju. Został on wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Niegdyś był on rezydencją wielu cesarzy.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *