10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Etiopii

Etiopia, a właściwie Federalna Demokratyczna Republika Etiopii, dawniej nazywana Abisynią to przepiękny kraj położony w Afryce, w którym podziwiać można wiele wyjątkowo pięknych widoków i malowniczych krajobrazów.

1. Park Narodowy Auasz

Park Narodowy Auasz – park narodowy, znajdujący się w środkowej części kraju, utworzony już w roku 1966. Podziwiać można w nim cudowne sawanny, laski akacjowe, a nawet masyw wulkaniczny Mount Fantalle. Dodatkowo można zobaczyć tam gorące źródła i wodospady.

2. Tys Ysat

Tys Ysat – niezwykle piękny wodospad położony na Nilu Błękitnym, znajdujący się w północnej części kraju. Jest to drugi największy wodospad na całym kontynencie i stanowi najbardziej znaną atrakcję turystyczną Etiopii.

3. Kuriftu Water Park

Kuriftu Water Park – niesamowity park wodny, który zdecydowanie warto odwiedzić, zwiedzając Etiopię wraz z dziećmi.

4. Park Narodowy Semien

Park Narodowy Semien – park narodowy znajdujący się w regionie Amhara. Został on utworzony w 1969 roku i obejmuję powierzchnię aż 220 kilometrów kwadratowych.

5. Unity Park

Unity Park – park znajdujący się w mieście Addis Abeba. Mieści się w nim bardzo wiele ciekawych atrakcji, między innymi sala bankietowa, stworzona z drewna, szkła i skórzanych lin oraz domy i dwory, zamieszkiwane w dawnych czasach przez wiele książąt.

6. Dallol

Dallol – wulkan, który mieści się w północnej części Etiopii przy granicy z Erytreą. Powstał na depresji pustynnej – Kotlinie Danakilskiej.

7. Tana

Tana – największe pod względem powierzchni jezioro w całym kraju, głębokie na około 14 metrów. Z tego jeziora wypływa Nil Błękitny.

8. Dolina rzeki Omo

Dolina rzeki Omo – w miejscu tym odwiedzić można bardzo wiele stanowisk architektonicznych, między innymi takie wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Co ciekawe, odnaleziono ty skamieniałe szczątki kopalnych hominidów, a więc pierwszych ludzi, a także ich prymitywne narzędzia.

9. Zoo w Addis Abeba

Zoo w Addis Abeba – zoo, w którym podziwiać można bardzo wiele gatunków różnych zwierząt i na własnej skórze doświadczyć dzikiej natury.

10. Kompleks zamków w Gonder

Kompleks zamków w Gonder – kompleks zamkowy znajdujący się w północnej części kraju. Został on wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Niegdyś był on rezydencją wielu cesarzy.

Oceń postDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.