10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Norwegii

Norwegia obok wielu atrakcji turystycznych dla dorosłych, ma bogatą ofertę skierowaną dla najmłodszych. Poniżej 10 najlepszych atrakcji dla dzieci i młodzieży w Norwegii:

1. SenjaTrollet

SenjaTrollet – Największy posąg trolla na świecie. Daleko za kręgiem polarnym, na drugiej pod względem wielkości wyspie Norwegii (nie licząc Svalbardu), leży kraina trolli. Trudno ich nie dostrzec, skoro nad parkiem SenjaTrollet czuwa mierzący 17 metrów wysokości największy troll świata.

2. Oceanarium Atlanterhavsparken

Jeżeli chcecie, by Norwegia z dziećmi miała również walory edukacyjne – koniecznie musicie zobaczyć oceanarium Atlantehavsparken. Znajduje się ono w miejscowości Alesund. Praktyka dowodzi, że dzieci ciężko oderwać od szklanej tafli akwarium, które łakną, by podziwiać różnobarwne ryby oraz dostojne rekiny. Istnieje również możliwość, by wziąć do ręki kraba czy homara.

3. Muzea na wyspie Bygdoy

Osoby sprawujące rządy w norweskiej stolicy miały spójną wizję tego, co powinno powstać na wyspie Bygdoy. Efektem ich wieloletnich starań jest 5 muzeów, co sprawia, że zwiedzać to miejsce można wielokrotnie.

4. Park rozrywki TusenFryd

Ten znajdujący się przy drodze E6 (około 20 kilometrów na południe od Oslo) park rozrywki jest numerem 1 na krajowej mapie familijnych szaleństw. Wraz z göteborskim Lisebergiem, Legolandem i kopenhaskim Tivoli należy do najpopularniejszych na Północy, przyciągając rocznie ponad pół miliona gości.

5. Kongeparken

Park rozrywki Kongeparken. Przy okazji pobytu w Stavanger, warto poświęcić 20 minut na dojazd w okolice miasta Algard do rodzinnego parku rozrywki Kongeparken, jedynego tego typu obiektu w regionie Fiordów Norwegii.

6. ZOO i park Dyreparken

ZOO i park rozrywki Dyreparken. ZOO i park rozrywki w jednym – ten pomysł udało się zrealizować w Kristiansand na południu Norwegii. Chyba z niezłym skutkiem, skoro odległy o około 12 km od centrum miasta Dyreparken uchodzi dziś za jedną z największych atrakcji turystycznych Norwegii.

7. Skocznia Holmenkollen

Skocznia Holmenkollen . Obiekt, z zupełnie nową, oddaną do użytku w roku 2011 skocznią, także latem dostępny jest dla turystów. Oprócz wjazdu na szczyt skoczni i spojrzenia w dół – na próg, ze wspaniałą panoramą Oslo i Oslofjordu w tle – atrakcją Holmenkollen jest Muzeum Narciarskie.

8. Arktyczne akwarium Polaria

Futurystycznej bryły, symbolizującej spiętrzone bloki morskiego lodu, nie da się pomylić z niczym innym. Jesteśmy w Tromso, a wspomniana budowla to Polaria – arktyczne akwarium i centrum edukacyjne, poświęcone przyrodzie Arktyki. Główną atrakcją są tu foki i inne morskie stwory z Morza Barentsa.

9. Jettegrytene

Ślizgawki skalne, malutkie naturalne baseniki i komfortowe miejsca do poćwiczenia skoków do wody to mało znana atrakcja Norwegii – to naturalny park wodny Jettegrytene. Jednak nie ma tu turystycznej infrastruktury, ratowników, barierek, zakazów i nakazów.

10. Pirbadet

Największy w kraju akwapark pod dachem, o powierzchni 10 000 metrów kwadratowych, z 3,5 milionami litrów wody. Ciekawostką jest fakt, że część to woda morska, pochodząca z Trondheimsfjordu, nad brzegiem którego *Pirbadet *się znajduje. To także najtłumniej odwiedzany tego typu obiekt w kraju – rocznie korzysta z jego uroków ponad 360 000 gości.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *