10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Paryżu

wieza eiffla

Stolica Francji słynie z mnóstwa atrakcji, zabytków i wspaniałych miejsc do odwiedzenia przez dorosłych, jednak miasto może też poszczycić się także ciekawymi atrakcjami dla najmłodszych.
Oto najlepsze z nich:

1. Puszczanie łódek. Od prawie 140 lat Paryżanie hołdując tradycji zwanej „P’tits Voiliers” zabierają swoje dzieci przed Pałac Luksemburski, gdzie przy sprzyjającej pogodzie można w pobliskim stawie puszczać drewniane łodzie.

2. Przejażdżka na karuzeli. W Paryżu niemal na każdym placu znajduje się karuzela. Wprawdzie nie wszystkie z nich są pięknościami z okresu Belle Époque, lecz przejażdżka na drewnianym koniku zawsze stanowi frajdę dla dzieci.

3. Park Zoologiczny mieszczący się w Lasku Bolońskim, to jeden z najstarszych tego typu obiektów w Europie. Jest podzielony na pięć stref biologicznych: Patagonia, Europa, Gujana Francuska, Madagaskar i Sahel. Powierzchnię 14,5 hektara zamieszkuje ponad 180 gatunków zwierząt.

4. Disneyland. Niekwestionowaną atrakcją dla najmłodszych jest jedyny w Europie park rozrywki inspirowany bajkami i postaciami wytwórni Walt Disney.

5. Kolejną fascynującą atrakcją do odwiedzenia z dziećmi znajduje się w w pobliżu Wieży Eiffla Aquarium de Paris. W oceanarium najmłodsi mogą podziwiać florę i faunę z mórz i oceanów z niemal całego świata. W akwarium znajduje się ponad 10 000 gatunków ryb.

6. Lot balonem w Parc André Citroën. Dla dzieci świetną atrakcją będzie podziwianie panoramy Paryża podczas lotu balonem w Parc André Citroën. Balon wzosi się na wysokość 300m. Przed lotem warto skontaktować się z obsługą, aby potwierdzić, że warunki pogodowe nie uniemożliwiają lotu.

7. Ogród Jardin d’Acclimatation to kraina niczym z dziecięcych marzeń. Na jego terenie najmłodsi znajdą naprawdę mnóstwo atrakcji: łodzie, małpi gaj, tory przeszkód, huśtawki, marionetki, teatrzyki, zoo, salon krzywych luster
.
8. Aquaboulevard de Paris to wodny park rozrywki znajdujący się w XV dzielnicy Paryża. Wprawdzie nie wyróżnia się on niczym szczególnym na tle polskich aquaparków, jednak jeśli brak nam pomysłu na deszczowe popołudnie, jest to miejsce godne uwagi.

9. Palais de la Découverte, to miejsce, które może zainteresować nieco starsze dzieci. Muzeum, poprzez wystawy, eksperymenty, symulacje 3D i eksponaty, prezentuje praktyczne zastosowanie nauk ścisłych: matematyki, biologii, chemii, fizyki, geologii.

10. Muzeum Historii Naturalnej to jedno z największych i najciekawszych muzeów o tematyce przyrodniczej, które wzbudzi zainteresowanie zarówno wśród dorosłych, jak i najmłodszych. Dzieli się na trzy części: Galerię Ewolucji, Galerię Anatomii Porównawczej i Paleontologii oraz Galerię Mineralogii i Geologii.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *