10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Warszawie

starówka w Warszawie
foto: https://unsplash.com/photos/p6gxHYb43v0

Warszawa jest stolicą Polski, to miasto w którym można żyć, odpoczywać i ciekawie spędzać czas. Warszawa to miejsce i ludzie, dlatego jest w ciągłym ruchu i wciąż się zmienia. Miasto posiada wiele ciekawych atrakcji nie tylko dla dorosłych ale także dla dzieci.

1. Pałac Kultury i Nauki. 44 piętra i ponad 3 tysiące pomieszczeń. A w nich aż 4 teatry, w tym “Lalka” dla dzieci i kino. Najszybszą w Polsce windą można wjechać na 30 piętro, gdzie znajduje się taras widokowy.

2. Syrenka na Starówce

3. Multimedialny Park Fontann. Nowe Miasto posiada Park Fontann, znajdują się one u podnóża skarpy, gdzie w letnie soboty odbywa się wieczorami widowisko multimedialne. W pozostałe dni można się bawić nad wodą a zimą zjeżdżać na sankach ze skarpy.

4. Centrum Nauki Kopernik, to miejsce w którym każde dziecko może wciskać guziki, chuchać na szkło, zerkać w dziurki, kręcić pokrętłami, ciągnąć za sznurek, mieszać w wulkanie i wiele innych odkrywczych rzeczy.

5. Muzeum kolejnictwa, można zobaczyć prawdziwe pociągi sprzed 100 lat, lokomotywy i jedyny pociąg pancerny, jaki zachował się w Europie.

6. Planetarium. To miejsce dla dzieci od 3 roku życia, w którym czekają Elmo i Żółtodziób, znani z “Ulicy Sezamkowej”. Zabierają dzieci w kosmos i pokazują im Wielki Wóz, Gwiazdę Polarną, a także spacer po Księżycu.

7. Pomnik Małego Powstańca

8. ZOO, Ogród Zoologiczny na ulic Ratuszowej, a w środku ogrodu Baśniowe ZOO, w którym nie ma egzotycznych zwierząt, ale są bohaterowie z bajek: osiołki, króliki, kucyki, kozły i owce.

9. Muzeum Techniki mieszczące się w PKiN, posiada ciekawe ekspozycje starych rowerów, samochodów, samolotów albo katarynek. Dla dzieci ciekawych świata, które chcą się dowiedzieć skąd wziął się człowiek, albo dlaczego dinozaury wyginęły, odpowiedź czeka w Muzeum Ewolucji.

10. Park odkrywców, aby się tu bawić nie potrzeba biletu. To duże rury, które wydają dźwięki burzy albo wulkanu. Można tu także stworzyć echo albo porozmawiać z kimś na odległość.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *