10 najlepszych atrakcji w Etiopii

Etiopia jest wyjątkowo pięknym państwem, które znajduje się w Afryce. Dokładniej kraj ten to Federalna Demokratyczna Republika Etiopii, która niegdyś nazywana była Abisynią. W granicach tego państwa znajduje się wiele cudów natury i przepięknych widoków, które zdecydowanie warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu.

1. Kościoły skalne w Lalibeli

Kościoły skalne w Lalibeli – przepiękne architektoniczne dzieła sztuki, znajdujące się w północnej części Etiopii. Wykute zostały one w litej skale na przełomie XII i XIII wieku.

2. Park Narodowy Auasz

Park Narodowy Auasz – park narodowy położonej w środkowej części kraju. Utworzony został w 1966 roku. Można w nim podziwiać przepiękne lasy, sawanny i całe mnóstwo różnych gatunków roślin i zwierząt. Dodatkowo też na terenie parku znajdują się bajeczne wodospady.

3. Tys Ysat

Tys Ysat – wodospad znajdujący się na Nilu Błękitnym w północnej części kraju. Jest on drugim w kolejności największym wodospadem w Afryce.

4. Erta Ale

Erta Ale – aktywny wulkan tarczowy znajdujący się w północno-wschodniej części Afryki. Wulkan ten ma 613 metrów wysokości i jest najbardziej aktywnym wulkanem w całym kraju.

5. Dolina rzeki Omo

Dolina rzeki Omo – przepiękne miejsce, w którym zachwycić się można cudowną przyrodą, a także wioską i ludźmi, którzy w tej wiosce mieszkają. Poznać można tam wyjątkową i unikalną kulturę mieszkańców.

6. Park Narodowy Semien

Park Narodowy Semien – park znajdujący się w regionie administracyjnym Amhara, utworzony w 1969 roku.

7. Harar

Harar – miasto otoczone kamiennymi murami, w którym wiele jest meczetów i bazarów. Jest to miasto muzułmańskie, co więcej jest jednym z czterech świętych miast islamu.

8. Jaskinie Sof Omar

Jaskinie Sof Omar – przepiękny system jaskiń, korytarzy i pieczar, niezwykle spektakularny i piękny. Został utworzony przez meandrującą rzekę, która wyrzeźbiła w skale nowe kanały.

9. Aksum

Aksum – niewielkich rozmiarów miasteczko, znajdujące się w północnej części Etiopii. Miasto to pochodzi z czasów starożytnych, kiedy było ono stolicą królestwa.

10. Jezioro Tana

Jezioro Tana – przepiękne jezioro, głębokie na około 14 metrów, będące jednocześnie największym jeziorem Etiopii. To właśnie w tym jeziorze zaczyna swój bieg Nil.

Oceń postDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.