10 najlepszych atrakcji w Gdyni

molo

Gdynia to miasto znajdujące się nad Morzem Bałtyckim, które wraz z Gdańskiem i Sopotem wchodzi w skład Trójmiasta. Ta nadmorska miejscowość pełna jest wspaniałych zabytków, pięknej architektury i licznych atrakcji dla całej rodziny. Przedstawiamy 10 miejsc, których nie sposób ominąć podczas pobytu w Gdynii!

1. Akwarium Gdyńskie

Gdyńskie Akwarium to jedna z największych atrakcji miasta. Ten duży ogród zoologiczny zajmuje się ochroną życia morskiego i oceanicznego. W środku znajduje się 7 sal o różnej tematyce, w której prezentowane są rośliny i zwierzęta morskie. Znajdują się tu m.in. ekspozycje dotyczące Amazonii, Rafy Koralowej, flory Zatoki Puckiej, a także niegościnnych, głębokich wód oceanicznych.

2. Muzeum Emigracji

Muzeum Emigracji ma charakter historyczne i mieści się w fasadzie Dworca Morskiego w pobliżu portu gdyńskiego. Muzeum tworzy swoisty spis historyczny, który przedstawia ruchy migracyjne na świecie. Dodatkowo znajdziemy tu liczne pamiątki i świadectwa osób, które z różnych przyczyn opuszczały swoje miejsca zamieszkania.

3. Port w Gdyni

Gdyński Port ma wyjątkowo ważne znaczenie handlowe i gospodarcze, jednak jest również doskonałą atrakcją. To miejsce, w którym podziwiać można ogromne statki towarowe, a także mniejsze okręty wycieczkowe i turystyczne.

4. Statek „Dar Pomorza”

”Dar Pomorza” to statek-muzeum, który należy do Narodowego Muzeum Morskiego w Gdański. Zwiedzając obiekt możemy poznać historię okrętu, a także sposób życia marynarzy. Znajdują się tu również liczne pamiątki i zabytki związane z niegdyś służącą na statku załogą.

5. Centrum Nauki Experyment

Centrum Nauki Experyment to miejsce, które zachwyci młodszych i starszych gości. Znajdują się tu wystawy interaktywne, stanowiska laboratoryjne oraz makiety i modele, dzięki którym młodzi odkrywcy mogą poznawać otaczający ich świat.

6. Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni to jeden z najważniejszych obiektów o charakterze historycznym i etnograficznym w miejscowości. W środku prezentowane są liczne dzieła sztuki klasycznej i współczesnej, a także pamiątki związane z rozwojem miasta.

7. Domek Żeromskiego

Miłośnicy polskiej literatury z pewnością powinni odwiedzić zabytkowy Domek Żeromskiego. Ten niewielki obiekt muzealny znajduje się w miejscu, w którym w 1920 roku mieszkał wybitny autor wraz z małżonką. Obecnie w środku można oglądać m.in. rękopisy, fotografie oraz liczne dokumenty i pamiątki osobiste Stefana Żeromskiego.

8. Muzeum Marynarki Wojennej

Muzeum Marynarki Wojennej to jedno z najstarszych muzeów w całym Trójmieście, które nieprzerwanie funkcjonuje od 1953 roku. Znajduje się tu m.in. duża ekspozycja uzbrojenia na otwartym powietrzu, specjalna kolekcja numizmatyczna, a także Dział Sztuki z licznymi arcydziełami, które dotyczą zagadnień wojennych i marynistyki.

9. Okręt „Błyskawica”

Wyjątkowym miejscem na terenie Gdyni jest statek-muzeum „ORP Błyskawica”. Niegdysiejszy niszczyciel polskiej myśli technicznej służył w czasach II wojny światowej. W środku zwiedzić można m.in. maszynownię, kabiny załogi, kotłownię oraz sale wystawowe z licznymi pamiątkami, odznaczeniami i zabytkami o znaczeniu historycznym.

10. Gdyńskie Muzeum Motoryzacji

Fani czterech kółek mają okazję zwiedzić Muzeum Motoryzacji w Gdyni, w którym podziwiać można piękne limuzyny, samochody sportowe i pojazdy motocyklowe. Wśród pokaźnej ekspozycji znajdują się pojazdy o wyjątkowym znaczeniu dla historii i rozwoju motoryzacji.

W Gdyni znajdują się piękne plaże, liczne tereny zielone idealne do uprawiania pieszych wycieczek, wspaniałe muzea i liczne atrakcje. Zaledwie kilkuminutowa podróż dzieli miasto od Gdańska i Sopotu – kolejnych miejscowości wartych odwiedzenia, których nie można przegapić podczas odpoczynku w Gdyni.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *