10 najlepszych atrakcji w Japonii

1. Tokyo Tower

Tokyo Tower – wieża telewizyjno-radiowa, która jest jednocześnie punktem obserwacyjnym, z którego można podziwiać wiele miejsc w mieście. Położona jest oczywiście, tak jak sama nazwa mówi, w Tokio. Jako budowla wzorowana jest na wieży Eiffla.

2. Osaka

Osaka – miasto w Japonii, które jest trzecim największym miastem tego kraju. W samym mieście występuje kilka ciekawych atrakcji, na przykład zamek, czy dzielnica Shinsekai.

3. Nara

Nara – miejscowość i pierwsza stolica Japonii. Można tam zobaczyć chyba najpopularniejszą świątynię japońską lub przynajmniej jedną z tych bardziej znanych – Tōdai-ji.

4. Pałace oraz świątynie w mieście Kioto

Pałace oraz świątynie w mieście Kioto – niesamowite miejsce, w którym panuje wyjątkowy klimat. Warto przyjechać tam choć raz w swoim życiu, by zobaczyć przepiękne pałace, świątynie, a nawet dzielnicę gejsz.

5. Świątynia Asakusa

Świątynia Asakusa – mieści się w Tokio i jest jedną z najbardziej znanych japońskich świątyń, a także chyba najbardziej znaną świątynią w tym mieście.

6. Hiroszima

Hiroszima – bardzo znane miejsce wszystkim z wszelkich opowiadań, które warto odwiedzić. Jest to miasto zniszczone w wyniku zrzucenia na nie bomby atomowej.

7. Fudżi

Fudżi – najwyższy szczyt Japonii, a jednocześnie czynny wulkan, właściwie stratowulkan. Położony jest na wyspie Honsiu. W 2013 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

8. Fushimi Inari Shrine

Fushimi Inari Shrine – świątynia, a dokładniej sanktuarium, które zostało zbudowane dla bogów ryżu oraz sake. Miejsce to znajduje się niedaleko miasta Kioto.

9. Tokyo Disney Resort

Tokyo Disney Resort – wielki park tematyczny, w którym można podziwiać bajkowe budowle. Można odwiedzić w nim Disneyland i DisneySea.

10. Tsukiji

Tsukiji – targ rybny, będący największym rybnym targiem na świecie. Znajduje się on w Tokio. Warto odwiedzić go, by doświadczyć wyjątkowej atmosfery, która na nim panuje.

Oceń postDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.