10 najlepszych atrakcji w Madrycie

Plaza Mayor
foto:https://unsplash.com/photos/KQku3oTDw6A

Ponad 10 milionów turystów rocznie odwiedza Madryt, to znaczy, ze cos ich tam mocno przyciąga. Po mimo, że jest to ogromne miasto samo centrum nie jest duże i najpopularniejsze atrakcje stolicy Hiszpanii można zobaczyć podczas weekendowego pobytu.

1. Plaza Mayor, to jedno z najbardziej reprezentatywnych miejsc Madrytu, dawniej odbywały się tu Corridy, królewskie uroczystości czy nawet publiczne egzekucje. W czasie świąt Wielkanocnych

2. Marcado de San Miguel, to bardzo efektowana zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz hala targowa. Można tu kupić lokalne przysmaki i jedzenie a żelazna struktura jest charakterystyczną cechą tego miejsca.

3. Park Retiro to jeden z najpopularniejszych parków Hiszpanii, który w XVII wieku kiedy powstał, był zarezerwowany jedynie dla królewskiego dworu. Dziś turystów przyciąga tu głównie Kryształowy Pałac, zbudowany pod koniec XIX wieku oraz duży staw z pomnikiem Alfonsa XII i punktem widokowym na szczycie.

4. Centro de arte reina sofia, muzeum gromadzące dzieła z XX i XXI wieku. Obecnie muzeum przyciąga turystów niskimi cenami wstępu, za darmo można odwiedzić je codziennie po między 19-21 a także w niedziele. Jednak wtedy można podziwiać tylko 1 z trzech kolekcji.

5. Palacio De Cibeles, to jedno z najbardziej emblematycznych miejsc Madrytu i znajduje się na wielu pocztówkach, to budynek, który przyćmiewa inne znajdujące się w okolicy. Wewnątrz budynku mieści się dziś Urząd miasta, poczta i centrum kultury. Na jednej z wierz znajduje się punkt widokowy.

6. Estadio Santiago Bernabeu, to stadion, który jednocześnie jest najczęściej fotografowany obiektem Hiszpanii. Przyciąga turystów i fanów Realu Madryt z całego świata.

7. Puerta Del Sol, z punktem zerowym, uważanym za środek Hiszpanii, tu odbywa się sylwester w trakcie którego zegar bije 12 razy a Hiszpanie zjadają 2 winogron aby zapewnić sobie szczęście.

8. Palacio Real, oficjalna siedziba władz Hiszpanii, otoczona ogrodami w stylu rokoko.

9. Faro de Moncloa, wejście jest darmowe ponieważ taras należy do restauracji.

10. taras widokowy w hotelu RIU, taras jest na 26 piętrze i widok roztacza się na cały Madryt.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *