Pobierowo to wieś położona na Rewalskim Wybrzeżu, w województwie zachodniopomorskim. Region ten może się pochwalić najbardziej rozwiniętą i różnorodną bazą gastronomiczną i noclegową. W sezonie letnim tysiące turystów przyjeżdża tu, aby korzystać z piaszczystych plaż czy uroków sosnowych lasów. Jeśli chciałbyś poznać zalety tej nadmorskiej miejscowości, to koniecznie przeczytaj poniższy tekst przedstawiający najciekawsze miejsca znajdujące się w Pobierowie.
1. Papugarnia
Znajdująca się przy zejściu na plażę papugarnia, jest naprawdę niesamowitym miejscem, w którym papugi mogą swobodnie latać i niejednokrotnie siadają turystom na ramieniu, czasami nawet na głowie. Można wtedy zrobić sobie świetne zdjęcie. Istnieje możliwość karmienia papug, zakupionym w sklepiku specjalnym pokarmem. Wśród ptaków występują gatunki takie jak: ary, kakadu, żako oraz inne wspaniałe okazy. Miejsce to zapewne najbardziej spodoba się najmniejszym odwiedzającym. Papugarnia jest całkowicie zadaszona więc nawet zła pogoda nie będzie żadnym problemem.
2. Oceanarium w Pobierowie
Stanowi na pewno ciekawą atrakcję, szczególnie dla małych turystów. W olbrzymich akwariach znajduje się wiele ryb morskich i ssaków z całego świata. Decydując się na odwiedzenie oceanarium, wchodzimy w niezwykły świat morskich głębin. Możemy tu obejrzeć kilka tematycznych wystaw, z których największe wrażenie robi wystawa zatytułowana „Giganci oceanów”, gdzie zobaczymy olbrzymiego młodego rekina.
3. Gotycki kościół pw. św. Mikołaja
Kościół został wzniesiony w XIII weku, w centrum Trzęsacza. Zgodnie z historią, kościół wybudowano zaledwie dwa kilometry od linii brzegowej Morza Bałtyckiego. W XV wieku przebudowano go z drewnianego na murowany. Świątynia stanowiła powód do dumy dla właścicieli Trzęsacza oraz dla mieszkańców. Niestety w ciągu kilkunastu lat odległość od morza znacznie się zmniejszała, i tak w roku 1750 wynosiła zaledwie 58 metrów. Kilka lat później erozyjne procesy zniszczyły cmentarz i od tego czasu Morze Bałtyckie było przez mieszkańców nazywane „tonią umarłych”. W roku 2001 zostały podjęte pracę mające na celu zachowanie pozostałości po kościele, dlatego też obecnie możemy podziwiać fragmenty po świątyni. Na temat kościoła powstało także wiele ciekawych legend.
4. Pomnik Foki Depki
Znajduje się w Niechorzu, na placu nazwanym także na cześć sławnej foki – Placem Foki Depki. Foka ta urodziła się 16 lutego 2004 roku w fokarium, na Helu. W tym samym roku została wypuszczona wraz z innymi fokami do morza. Po dotarciu do brzegów Niemiec i Danii postanowiła wrócić na wybrzeże i często pojawiała się Rewalu, wielokrotnie wylegując się wśród turystów na plaży. Depka podbiła serca zarówno turystów, jak i mieszkańców Wybrzeża Rewalskiego, do tego stopnia, że doczekała się swojego pomnika. Niestety informacje o foce urywają się w roku 2007.
5. Zegar kwiatowy
Ten słoneczny zegar stanowi bardzo popularną atrakcję w Pobierowie. Do jego budowy zostało wykorzystane specjalnie usypane wzniesienie, w którym zainstalowano wskazówki i tarczę. Całość jest obsadzona różnorodnymi kwiatami, natomiast na samym dole wykonano tylko z zielonych roślin nazwę miejscowości. W wyniku prac, powstał zachwycający wizualnie i jednocześnie pachnący zegar, który na pewno warto zobaczyć.
6. Letniskowy Szlak Pobierowa
Letnia trasa liczy około 5. 5 kilometra i zapewne stanowi niezwykła atrakcję dla każdego miłośnika rowerowych i pieszych wycieczek. Szlak rozpoczyna się przy dworcu PKS, a kończy na ulicy Zgody, a cała trasa jest doskonale oznaczona więc nie ma możliwości by ktoś się zgubił. Nawierzchnia na szlaku jest różna, miejscami gruntowa i asfaltowa. Dla osób, które wolą pokonać ją rowerem, na miejscu można wypożyczyć sprzęt.
7. Park Linowy Pobierowo
To atrakcja zarówno dla małych, jak i dorosłych turystów. Wszystkie trasy są dostosowywane do osobistych predyspozycji uczestnika, takich jak wiek czy sprawność fizyczna. Przed rozpoczęciem zabawy, każdy musi przejść krótkie szkolenie mające na celu zachowanie bezpieczeństwa, a także poznanie technik przejścia. Po szkoleniu można skorzystać z trasy łatwej, średniej i trudnej.
8. Most zwodzony
To atrakcja budząca ciągłe zainteresowanie turystów. Most został wybudowany w latach 50 – tych XX wieku, po to, aby statki, kutry i jachty mogły przepłynąć, dlatego też stalowe przęsło unosi się do góry. Most pojawił się w jednym z odcinków serialu „Czterej pancerni i pies”.
9. Muzeum Kamieni
Muzeum znajduje się w Kamieniu Pomorskim, a dokładnie w baszcie położonej obok Bramy Wolińskiej. Ekspozycję stanowią ocalałe fragmenty pierścienia miejskich umocnień z XIV wieku. Kolekcja obejmuje około 2 tysiące meteorytów, minerałów i skamieniałości. W muzeum można zobaczyć również gniazdo jaj kaczodziobego dinozaura oraz szkielety dinozaurów.
10. Wiatrak w Lędzinie
To stary holenderski wiatrak, znajdujący się 2 kilometry od Niechorza, na niewielkim wzniesieniu. Pochodzi on z roku 1723 lecz mimo swojego wieku, do lat 60 – tych ubiegłego wieku, był w stanie wykonywać wszystkie prace, do których był przeznaczony. W okresie nieużytkowania niestety się zniszczył, jednak nowi właściciele zadbali o jego renowację. W roku 1953 wpisano go na listę zabytków. Obecnie służy turystom, oferując noclegi. Obok wiatraka znajduje się również kawiarnia.