10 najlepszych atrakcji w Tokio

Tokio jest prawdopodobnie najbardziej znanym miastem w Japonii i jednocześnie jest stolicą tego kraju oraz jego największym miastem. Miasto to położone jest na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy Honsiu.

Tak właściwie to Tokio nie jest miastem, a prefekturą metropolitarną. Zostało ono dwukrotnie zniszczone – najpierw przez trzęsienie ziemi w roku 1923, a następnie podczas II wojny światowej w roku 1945.

1. Świątynia Senso-ji

Świątynia Senso-ji – najstarsza i również największa świątynia buddyjska w Tokio. Najbardziej kojarzy się ją z Bramą Grzmotów, która posiada czterometrowy czerwony lampion. Co ciekawe, wejścia pilnują dwa posągi boga wiatru oraz pioruna.

2. Świątynia Meiji Jingu

Świątynia Meiji Jingu – największa w Tokio świątynia szintoistyczna. Została ona wzniesiona w 1920 roku w celu uczczenia pamięci cesarza Meiji. Znajduje się ona w centrum Tokio, jednak na terenie zalesionym.

3. Disneyland w Tokio

Disneyland w Tokio – tematyczny park, w którym można przenieść się do bajkowego świata Disneya, zobaczyć ciekawe budowle i spotkać się ze swoimi ulubionymi postaciami bajkowymi. Park został otwarty już w 1983 roku. Co ciekawe, na terenie parku znajduje się także DisneySea, czyli zatoka śródziemna, położona wokół wulkanu.

4. Ogrody Cesarskie z Pałacem Cesarskim

Ogrody Cesarskie z Pałacem Cesarskim – wielki park, w którym znajdują się przepiękne ogrody. Podziwiać można w nich bardzo wiele gatunków roślin, takich jak na przykład hortensje, irysy, czy bambusy. Park ten mieści się w centrum miasta.

5. Sztuczna wyspa Odaiba

Sztuczna wyspa Odaiba – wyspa ta nazywana jest także Daibą. Powstała już w 1853 roku jako pozycja obronna, natomiast dzisiaj wykorzystuje się ją jako teren rozrywkowy.

6. Ogrody Hamarikyū w Tokio

Ogrody Hamarikyū w Tokio – przepiękne i wielkie ogrody, znajdujące się w samym centrum miasta, w dzielnicy Chuo. Na ich terenie można podziwiać wiele gatunków różnych pięknych roślin.

7. Shibuya

Shibuya – znane skrzyżowanie w Tokio, przez które przechodzi mnóstwo osób. Jest ono także uważane za najbardziej zatłoczone przejście dla pieszych na świecie.

8. Tokyo Tower

Tokyo Tower – wieża zbudowana w 1958 roku. Została zbudowana na wzór wieży Eiffla.

9. Tokyo Skytree

Tokyo Skytree – najwyższa wieża w Japonii, mająca 634 metrów wysokości. Mieści się ona w dzielnicy Sumida i wykorzystywana jest również jako punkt widokowy, z którego podziwiać można wiele zakątków miasta.

10. Harajuku

Harajuku – część dzielnicy Shibuya, będąca swoistym centrum kultury młodszej części mieszkańców miasta.

Oceń postDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.