10 najlepszych atrakcji we Włoszech

Wenecja
foto: https://unsplash.com/photos/Uu5aXBI1oLk

Republika Włoska jest niewiele mniejsza od Polski. Jej zjednoczenie nastąpiło w 1861 roku. W kraju spagetti, taquiatelle i lasagne zostało wynalezionych wiele rewelacyjnych sprzętów, m,in. fortepian, telefon, termometr, nitroglicerynę, barometr, ekspres do kawy. Dziś znajdziemy tu najsmaczniejsza kuchnię, najwybitniejsze budowle, najwspanialsze dzieła sztuki. To stolica mody i kraj espresso.

1. Watykan najmniejsze państwo świata i Plac św. Piotra warto zobaczyć chociaż raz. Po mimo niewielkich rozmiarów, jeszcze wiele zabytków, fontann i miejsc, które trzeba zobaczyć w Watykanie.

2. Rzym, nie bez znaczenia nazywany jest wiecznym miastem, zwiedzając je można odnieść wrażenie, że to miasto zna cała historie świata a wszystkie zabytki zaadaptowały się do współczesnego świata. A jest ich naprawdę dużo, począwszy od Colloseum, Fontany di Trevi, Panteon i schody Hiszpańskie.

3. Wenecja, to magiczne miasto na wodzie, które najpiękniej wygląda z poziomu gondoli. Miejsca, które koniecznie trzeba tu zobaczyć poza weneckimi mostami i wąskimi uliczkami to Plac św. Marka i Bazylika.

4. Positano, to tu domy pobudowane na stromych zboczach niemal wchodzą do morza. Stąd do Wezuwiusza jest jedynie 60 km.

5. Sycylia, maleńkie wioski i miasta, iście Sycylijski klimat, najbardziej klimatycznej wyspy w Europie.

6. San Gimgnano, zwane średniowiecznym Manhattanem,

7. Florencja, stolica Toskanii, nazywana stolica sztuki i jednocześnie jedno z najpiękniejszych miejsc Włoch. Niebywale klimatyczne, kipiące zabytkami, idealne do zwiedzania na piechotę. To prawdziwa kwintesencja Włoch.

8. Piazza Navona i Fontanna Quatro Fumi, to tu rozgrywała się jedna z kluczowych scen “Anioł i demony”, bardzo charakterystyczne miejsce.

9. Krzywa wieża w Pizie, pochylona dzwonnica katedry i pizańskie Pole Cudów.

10. Mediolan, stolica mody, siedziba słynnej na cały świat opery La Scala, to miasto rozmaitości, w którym każdy znajdzie cos dla siebie. Zarówno piękno jak i kicz, nowoczesność i zacofanie, piękną architekturę i brzydkie budowle, posiada doskonalą komunikację a ścisłe centrum jest wyłączone z ruchu samochodowego.

11. Portofino, maleńkie miasteczko, malowniczo usytuowane przyciąga wiele gwiazd filmowych.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *