10 Zaskakujących atrakcji dla dzieci na Żywiecczyźnie

Dla osób niezorientowanych można przygotować dziesięć najczęściej wybieranych miejsc na spędzenie czasu z dzieckiem w Żywcu i okolicach.

Jednakże takie wyliczenie nie wyczerpuje możliwości rekreacyjnego przebywania z dzieckiem.

Do najczęściej wybieranych miejsc przez rodziny z dziećmi zalicza się takie obiekty jak:

1. Góra Żar

Góra Żar to królowa regionu bez względu na sezon. To tutaj spędzają czas rodziny z dziećmi. Do dyspozycji mają w letnie miesiące zjeżdżalnię pontonową i plac zabaw z dmuchańcami, natomiast zimą można skorzystać z wyciągów (orczykowy i taśmowy), wypożyczalni sprzętu czy szkółki narciarskiej.

Od 2004 roku na górę można wjechać kolejką linowo-terenową z Międzybrodzia Żywieckiego. U podnóża góry wyznaczono liczne trasy rowerowe.

2. Park linowy Trollandia

Park linowy Trollandia, park został zlokalizowany u podnóża góry Żar. Dziecko może korzystać z platform, tuneli, przeszkód i innych. Nawet najmłodsi mogą skorzystać, gdyż jedną trasę dostosowano dla dzieci od 3 roku życia.

3. Tor saneczkowy

Całoroczny tor saneczkowy, który oferuje aż 400 metrów zjazdu, z zakrętami i odcinkami gdzie można osiągnąć prędkość ok. 40 km/h.

4. Beskid Śląski

Beskid Śląski, to obszar górski, który pozwala na wycieczki górskie z dziećmi. W Żywcu początek mają trzy szlaki górskie. Z maluchami można wybrać się drogą Doliny Białej Wisełki.

5. Jezioro Żywieckie

Jezioro Żywieckie, Jezioro Międzybrodzkie, czyli okazja do wypoczynku lub skorzystania z wodnych szaleństw dzięki wypożyczalniom sprzętu do sportów wodnych. Nad jeziorami można wędkować, pływać łódką lub rowerami wodnymi,

6. Aquapark Leśna

Aquapark Leśna, z którego można korzystać przez cały rok. Obejmuje teren zewnętrzny z basenem wypływowym, posiada boisko do piłki nożnej oraz miejsce wypoczynku.

7. Minizoo

Minizoo, Park Żywiecki, w którym dzieci zobaczą zwierzęta hodowlane oraz zwierzęta mniej znane jak strusie, lamy, kangury lub pawie. Przy zoo znajduje się stajnia, gdzie dostępne są konie i kucyki. Atrakcje te są bezpłatne.

8. Leśny Park Niespodzianek

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, w którym obok dzieci swobodnie spacerują takie zwierzęta jak kozy, lamy czy sarny i daniele. Można tam też obejrzeć pokazy lotów ptaków drapieżnych, dla dzieci dostępne są plac zabaw, bajkowa alejka oraz Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej.

9. Studio Filmów Rysunkowych

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, gdzie stworzono takie postacie rysunkowe jak Reksio czy Bolek i Lolek. W studiu dzieci poznają tajemnice związane z powstawaniem filmów animowanych.

10. Pałac Habsburgów

Pałac Habsburgów i Stary Zamek w Żywcu, które są częścią zespołu zamkowo-parkowego w Żywcu. Powstanie Starego zamku datuje się na pierwszą połowę XV wieku i związane jest z rodem Komorowskich.

Oceń postDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.