Najlepsze atrakcje dla dzieci w Trójmieście

atrakcje dla dzieci

Przedstawiamy najlepsze atrakcje dla dzieci w Trójmieście. Jest to nasz subiektywny przewodnik po 10 najciekawszych trójmiejskich atrakcjach dla dzieci.

1. Spacer uliczkami Gdańska

Wydawać by się mogło, że spacer z dziećmi uliczkami miast to dla nich mało atrakcyjne zajęcie. Nie w Gdańsku, tutaj można dzieci zabrać na naprawdę interesującą i ciekawą wyprawę. Nabrzeże Motławy w okolicach Żurawia, przechadzając się można przy okazji podziwiać przepływające po rzece jednostki. Zwodzona kładka podnoszona kiedy zbliża się do niej większy czy mniejszy statek czy jacht jest również bardzo interesująca. Urokliwe uliczki ze znajdującymi się na nich fontannami, zawsze wzbudzają u dzieci duże zainteresowanie, a takie obiekty znajdziemy w wielu miejscach Gdańska.

2. Rodzinne Centrum Rozrywki Loopy’s World

Nowoczesny plac zabaw, rozmieszczony na kilku poziomach. Miejsce uznawane za największy i najnowocześniejszy plac dziecięcych zabaw. W obiekcie wydzielone są strefy dla dzieci w odpowiedniej kategorii wiekowej. W tym miejscu dzieci w różnym wieku mogą bawić się bez narażenia na zagrożenia spowodowane przez starsze dzieci. Można znaleźć tam między innymi zjeżdżalnie, tunele, tory przeszkód, mini ścianki wspinaczkowe.

3. Centrum Hevelianum

Dawny Fort Góry Gradowej udostępnił swoje wnętrza do zaadaptowania dla potrzeb nowoczesnego miejsca rozrywki. Połączenie rozrywki z edukacją to w ostatnich latach kierunek rozwoju tego typu miejsc. Hevelianum bo taką od października 2018 roku nazwę nosi to miejsce jest przykładem jak wykorzystując zabytkowe wnętrza, można je wyposażyć w bardzo nowoczesny sprzęt do połączenia rozrywki i nauki. Interaktywne miejsce wnoszące w życie nie tylko młodego człowieka wiedzę, której nie sposób szukać podczas godzin lekcyjnych w szkole. Stałe wystawy takie jak: „Łamigłówka”, „Z energią”, „Zabawy z historią”, „Wehikuł czasu – człowiek i pocisk”, „Warsztat wyobraźni”, wnoszą nową wiedzę. Pracownie „ Galeria ruchu”, Planetarium mobilne Stellaeburgum, sala „ W dżungli wyobraźni. Kreatywny plac zabaw”, to kolejne propozycje.

4. Akwarium Morskie w Gdyni

Podmorski świat podglądany zza szyb dużych akwariów. Bez potrzeby zanurzania się w wodzie i nurkowania można podziwiać piękne okazy flory i fauny podwodnej z odległych zakątków świata. Niewątpliwą atrakcją jest możliwość podziwiania fragmentu rafy koralowej. Akwarium znajduje się w jednym budynku i stanowi specyficzny przykład podmorskiego ogrodu zoologicznego.

5. Ośrodek Kultury Morskiej w Gdańsku

Jedno z obowiązkowych miejsc, do którego powinny trafić dzieci przybywające nad polskie morze. W ośrodku najmłodsi i nie tylko oni mogą zapoznać się z różnymi aspektami związanymi z morzem i człowiekiem wykorzystującym jego zasoby i możliwości. W budynku znajduje się duży basen po powierzchni którego pływają zdalnie sterowane statki. W miejscu tym każde dziecko może sprawdzić swoje umiejętności nawigacyjne w kierowaniu statkiem dzięki specjalnie przygotowanym makietom, zdalnie sterowanym. Na czterech piętrach zgromadzono wiele atrakcji, łączących w sobie elementy zabawy i edukacji związane z gospodarką morską.

6. Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Kolejne miejsce, w którym rozrywkę połączono z nauką. Usytuowane w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym, już z racji swojego położenia, daje do zrozumienia jaki ma charakter. Interaktywne instalacje propagujące naukę w rozrywkowej formie, wpływają na podnoszenie wiedzy zarazem ucząc. Centrum zostało otwarte w 2007 roku, jako jedna z pierwszych placówek tego typu w Polsce.

7. Plac Zabaw – kraina zabawy w Gdańsku

Nowoczesność, nowoczesnością, a nie ma to jak typowy plac zabaw dla dzieci. Takim miejscem jest właśnie Plac Zabaw. Drabinki, huśtawki, pomosty, piaskownice, bujaki, małpi gaj, statek piratów i wiele wiele innych atrakcji zgromadzono na powierzchni jednego hektara. Położenie tego miejsca jest też doskonałe, znajduje się tuż przy plaży. Rozrywka i zabawa na świeżym powietrzu dostarczy dzieciom i ich opiekunom niebywałych wrażeń.

8. Park Linowy – Port Brzeźno

Dla dorosłych i dla dzieci w różnym wieku wymarzonym miejscem na spędzenie aktywnej rozrywki jest Port Brzeźno. Park oferuje rozrywkę na 4 trasach o różnej skali trudności. W celu bezpiecznej zabawy każdy uczestnik zanim wyruszy na wybraną trasę, musi przejść odpowiednie szkolenie instruktażowe, dopiero jego odbyciu może wyruszyć w drogę. Park zapewnia fachową przeszkoloną załogę, która opiekuje się osobami przebywającymi na jego terenie.

9. Zoo w Oliwie

Ogrody zoologiczne zawsze stanowią dobre miejsce dla zapewnienia rozrywki dzieciom i ich opiekunom. Zoo w Oliwie pozwala na zapoznanie się z wieloma gatunkami zwierząt jak choćby: słonie, lwy, żyrafy i wiele innych. W obrębie zoo funkcjonuje również tak zwane małe zoo. Jest to miejsce, w którym dzieci mogą w bezpośrednim kontakcie z niektórymi zwierzętami wykonywać np. przejażdżki kucami.

10. Aquapark Reda

Organizatorzy tego miejsca przygotowali dla odwiedzających sporo bardzo nietypowych propozycji. W odróżnieniu od innych tego typu obiektów, odwiedzający mogą baraszkować w wodzie, w baśniowym otoczeniu. Basen zamkowy z potworami morskimi, zatoka piratów, statek piratów, zjeżdżalnie, armatki wodne to nie jedyne atrakcje, w które wyposażono Aquapark. Miejsce to słynie również z tego, że na jego terenie istnieje możliwość podziwiania żywych rekinów.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *