Jedni z nas na kierunek wakacyjnych wyjazdów zazwyczaj wybierają góry, drudzy zmierzają nad morze. Zarówno dla tych, których jeszcze trzeba przekonać do obrania kierunku na północ, jak i dla tych, którzy nie wyobrażają sobie wakacji bez polskiego morza, wybraliśmy 10 najlepszych atrakcji na Pomorzu latem.
1. Hel – Fokarium

Hel – miasto zwane początkiem Polski, oferuje gościom nie tylko możliwość odpoczynku, ale także okazję do aktywnego spędzania czasu. Wśród licznych atrakcji znajduje się również fokarium. To nie tylko możliwość zobaczenia tych niezwykłych zwierząt mieszkających w wodach Bałtyku, ale także okazja do zastanowienia się nad problemami ekologii, które spotkały się tu namacalnie w walce o przywrócenie populacji fok. Akrobacje fok to wspaniałe widowisko dla dzieci i dorosłych.
2. Chojnice – Eksperymentarium

Eksperymentarium w Chojnicach to miejsca, którego misją jest uwrażliwienie człowieka na przyrodę. Odwiedzający znajdzie tu odpowiedzi na pytania, które często nawet nie przychodzą do głowy, a znacznie ułatwiają zrozumienie otaczającego nas świata. Miejsce to przybliża także lokalną historię.
3. Władysławowo – Muzeum Motyli

To muzeum już niemal od ćwierćwiecza działa w Domu Rybaka, warto je więc odwiedzić ze względu na sam budynek. Budowla powstała w stylu socrealistycznym, a jej przeznaczeniem był hotel dla rybaków. Charakterystycznym elementem Domu Rybaka jest jego wieża i to właśnie tam znajdziemy ekspozycje związane z motylami.
4. Gdynia – Oceanarium

Atrakcja położona jest w centrum Gdyni. Ulubioną atrakcją turystów nie jest jednak fauna i flora Morza Bałtyckiego, a wyeksponowana rafa koralowa. Widzowie mogą się tu również zapoznać z egzotycznymi gatunkami roślin i zwierząt z Amazonii.
5. Zamek krzyżacki w Malborku

To atrakcja, której nie trzeba nikomu przedstawiać, znajduje się nawet na rewersie jednego z naszych banknotów. Zamek, o którym nie raz każdy słyszał w szkole, na żywo zachwyca swoim ogromem, a na jego zwiedzaniu można spędzić nawet cały dzień.
6. Będomin – Muzeum Hymnu

Niewielu turystów wie, że w Polsce istnieje Muzeum Hymnu. Jest ono usytuowane właśnie w Będominie, ponieważ to tu urodził się Józef Wybicki – twórca Mazurka Dąbrowskiego. To nir tylko śpiewniki i nuty, ale też pamiątki po Wybickim.
7. Sopot – Molo

Molo to wizytówka Sopotu, nic dziwnego, to przecież najdłuższe molo w Polsce, a nawet najdłuższym drewnianym molo w Europie, a zostało zbudowane w okresie dwudziestolecia międzywojennego.
8. Łeba – ruchome wydmy

Wydmy, czyli ruchome piaski, znajdują się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. To propozycja dla tych, któzy chcą na żywo doświadczyć pustynnego pejzażu. Ten teren można zwiedzać pieszo, rowerem, a nawet meleksem.
9. Gdynia – Dar Pomorza

Statek-muzeum, który został podarowany Szkole Morskiej w Gdyni przez społeczeństwo Pomorza w 1929 roku. Ten trzynastomasztowy żaglowiec cieszy się nieustającym zainteresowaniem turystów.
10. Gdańsk – Stare Miasto

To miejsce z ogromnym zagęszczeniem sławnych zabytków: ratusz, pomnik Neptuna, Pomnik Poległych Stoczniowców czy monumentalne gotyckie kościoły poprzetykane malowniczymi kamieniczkami w stylu północnym.