7 Najlepszych Atrakcji w Sopocie

Sopot

Sopot jest miastem położonym w północnej Polsce nad Zatoką Gdańską. Miasto znajduje się pomiędzy Gdynią, a Gdańskiem, z którymi współtworzy Trójmiasto. Sopot od długiego czasu przyciąga swoimi atrakcjami wielu turystów, zarówno polskich, jak też zagranicznych. Do głównych atrakcji Sopotu możemy zaliczyć:

1. Plaża

Piaszczysta plaża, która ma około 5 kilometrów długości. To miejsce odpowiednie jest dla każdej osoby, która przyjeżdża nad morze w celach wypoczynkowych. Plaże przy Morzu Bałtyckim umożliwiają plażowiczom spędzanie wolnego czasu poprzez leżenie na gorącym piasku, opalanie się, słuchanie szumu morza oraz kąpanie się w ciepłej wodzie Bałtyku.

2. Molo w Sopocie

Kolejną atrakcją jest słynne molo w Sopocie. Molo to jest najdłuższym w Europie i wynosi ponad 511 metrów, przyciągając tym samym tysiące spacerowiczów z całego świata. Miejsce to powinno znaleźć się na liście każdego turysty przybywającego do Sopotu czy Trójmiasta. Warto dodać, że tego typu spacery są niezwykle zdrowotne, przede wszystkim ze względu na stężenie jodu w powietrzu, które doskonale wpływa na nasz organizm.

3. Grand Hotel

Grand Hotel jest doskonale znanym miejscem wielu słynnych osób. Został założony w 1927 roku i było to miejsce spotkań oraz odpoczynku osób przybywających do kasyna znajdującego się w tym mieście. Obecnie jest to luksusowy hotel, który przyjmuje wielu gości, jednak nocleg w nim wymaga dużego nakładu finansowego ze strony turysty.

4. Pijalnia wód solankowych

Pijalnia wód solankowych jest kolejnym ciekawym miejscem w Sopocie. Polecana jest szczególnie dla osób dla których zdrowy tryb życia oraz zdrowie fizyczne są ważnymi aspektami w życiu codziennym. To właśnie tutaj można napić się zdrowotnej wody ze Zdroju Świętego Wojciecha. Z racji tego, że woda jest dość słona warto skorzystać z korzyści jakie nam oferuje.

5. Ulica Bohaterów Monte Cassino

Bulwar im. Bohaterów Monte Cassino jest główną ulicą w Sopocie, na której zawsze znajdują się turyści. Niezależnie od pory dnia miejsce to przyciąga tłumy ze względu na rozrywkę jaka jest tam oferowana. Jeśli osoby preferują towarzystwo innych, zgiełk i hałas jest to idealne miejsce dla nich, ponieważ na tej ulicy na pewno będą mieli zapewnione liczne atrakcje.

6. Dworek Sierakowskich

Najstarszym budynkiem w Sopocie jest dworek Sierakowskich wybudowany w XVIII wieku na potrzeby właściciela dworu, hrabi Sierakowskiego, który był doskonale znanym wszystkim mieszkańcom tego miasta. Obecnie w tym miejscu odbywają się różnorodne koncerty i prelekcje.

7. Grodzisko

Skoro była już mowa o najstarszej atrakcji warto wspomnieć również o najnowszej atrakcji w tym mieście. Sopockie Grodzisko jest miejscem, które przyciąga wielu turystów swoim indywidualnym charakterem oraz znajomością historii Słowian Pomorskich. Możliwe jest zobaczenie rekonstrukcji tegoż miejsca i niezbyt dużą wystawę, która przybliża nam wcześniejszych mieszkańców tego miejsca.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *