Co warto zobaczyć w Gdyni

Gdynia to jedno z piękniejszych miast w Polsce. Znajduje się w północnej części kraju w województwie pomorskim.

Każdego roku przyciąga tysiące turystów spragnionych wypoczynku w przepięknej nadmorskiej scenerii. Morze nie jest jednak jedyną atrakcją tego miejsca.

Co warto wziąć pod uwagę podczas zwiedzania tego fantastycznego miasta?

1. Muzeum Miasta Gdyni

Z całą pewnością warto wybrać się do Muzeum Miasta Gdyni. To wyjątkowo dobre miejsce na zapoznanie się z interesującą historią tego miasta. To również możliwość prześledzenia niezwykłego rozwoju Gdyni, która na przestrzeni wieku przeobraziła się w jedno z ważniejszych i z najbardziej wpływowych miejsc w kraju.

2. Plac Kaszubski

Warto udać się na Plac Kaszubski, na którym można podziwiać pomnik Antoniego Abrahama. Człowiek ten był wyjątkowym działaczem, ale również propagatorem polskości tego rejonu w czasach, które poddawały tę kwestię w wątpliwość. Miejsce ważne z perspektywy mieszkańców.

3. Antoni Abraham

Antoni Abraham to ważna postać, dlatego wciąż można podziwiać dom, w którym mieszkał. Dziś nie jest dostępny dla zwiedzających, aczkolwiek warto udać się w pobliże, by przynajmniej z zewnątrz obejrzeć osobliwą w dzisiejszych czasach budowlę z czystej cegły.

4. Dar-Pomorza

Nie można przeoczyć statku Dar-Pomorza, będąc w Gdyni. To wybudowany na początku XX wieku statek, który od lat osiemdziesiątych jest siedzibą muzeum. To w pewnym sensie jeden z ważniejszych symboli miasta.

5. Muzeum Marynarki Wojennej

Z całą pewnością warto także udać się do Muzeum Marynarki Wojennej przy Bulwarze Nadmorskim. To jedno z niewielu miejsc, w którym można podziwiać broń jeszcze z czasów II Wojny Światowej.

6. Kamienną Górę

Pragnąc podziwiać cudowną panoramę miasta trzeba, a przede wszystkim warto udać się na Kamienną Górę. To właśnie ze szczytu tego wzniesienie rozpościera się jeden z piękniejszych widoków na miasto.

7. Muzeum Emigracji

Miłośnicy historycznych ciekawostek powinni zastanowić się nad wizytą w Muzeum Emigracji. To miejsce, w którym dowiemy się co nieco o emigrantach, powodach emigracji, osiągnięciach emigrantów na obczyźnie.

8. Molo w Orłowie

Molo w Orłowie to kolejna perła, której początki sięgają jeszcze czasów I Wojny Światowej.

9. Klifu Orłowskiego

Warto także zdecydować się na spacer w pobliże Klifu Orłowskiego. Turyści uwielbiają to miejsce i właściwie trudno im się dziwić. Widok z klifu oraz na klif zapiera dech w piersiach.

10. Stefan Żeromski

Również w Orłowie warto przespacerować się do domu jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy. To właśnie tutaj stacjonował Stefan Żeromski w okresie problemów zdrowotnych

Oceń postDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.