10 Miejsc, Które Trzeba Zobaczyć w Gdańsku

ulica długa w Gdańsku

Gdańsk jest miastem położonym w północnej części Polski oraz należy do Trójmiasta razem z Sopotem oraz Gdynią. Miejsce to przyciąga uwagę turystów, którzy przybywają tutaj w celach relaksacyjnych oraz zdrowotnych.

Jod znajdujący się w powietrzu sprawia, że uwielbiane spacery przez turystów są również elementem ich regeneracji oraz aspektem zdrowotnym, który wpływa korzystnie na ich organizm. Z racji tego, iż dojazd do tego miasta jest bardzo prosty i nie jest związany z większymi problemami, przybywają tutaj tysiące turystów z całego świata. Warto więc wspomnieć o miejscach, które powinno się zobaczyć w Gdańsku. Możemy tutaj wspomnieć o:

1. Stare Miasto w Gdańsku to zdecydowanie miejsce, do którego powinien udać się każdy turysta przybywający właśnie w te regiony. Miejsce to posiada niesamowitą historię, która warto usłyszeć od samego przewodnika. Na Starym Rynku możemy zobaczyć wiele niesamowitych zabytków, jak Ratusz Starego Miasta, Wielki Młyn, budynek Poczty Polskiej oraz Dom Kaznodziejów. Tak więc, Stare Miasto jest idealne dla osób, które kochają wielogodzinne spacery związane z podziwianiem architektury.

2. Muzeum II wojny światowej znajdujące się w jednym z miast Trójmiasta przyciąga uwagę wielu osób, które interesują się historią Polski. Uważa się, iż miejsce to powinien odwiedzić każdy mieszkaniem Polski, ponieważ ukazuje ono realia, które miały miejsce w tamtym okresie. Wystarczy kupić bilet i możemy przenieść się w czasy, kiedy nasi rodacy byli w niewoli.

3. Europejskie Centrum Solidarności to miejsce charakterystyczne dla Gdańska. To właśnie w tej instytucji kulturowej następuje dbanie o bardzo ważne aspekty dotyczące naszego kraju- dziedzictwo. Wiele ważnym osób spotyka się tutaj by dyskutować na tematy związane z naszym krajem.

4. Ulica Długa jest główną ulicą w mieście, a tym samem punktem charakterystycznym dla tych rejonów. Długość tej ulicy to aż 320 metrów, dlatego jest to miejsce uwielbiane przez osoby, które uwielbiają spacery czy jazdę na rowerze.

5. Park Oliwski to miejsce idealne dla tych, którzy marzą o bezpośrednim obcowaniu z naturą. Miejsce to znajduje się przy położeniu potoku Oliwskiego, który urozmaica cały krajobraz i nadaje charakter tej przestrzeni. Warto udać się tam po zapoznaniu z interesującą historią, która dotyczy tegoż terenu.

6. Archikatedra Oliwska jest miejscem, które znajduje się w centrum zainteresowania wielu artystów, jak też osób przybywających do Gdańska. Ze względu na niesamowite ozdoby, styl oraz architekturę katedry jest to miejsce wyciszenia wielu z nas, ponieważ jej wygląd potrafi zapierać dech w naszych piersiach.

7. Westerplatte jest to specjalny półwysep znajdujący się w Gdańsku. Ma on symbolizować wybuch II Wojny Światowej w naszym kraju. Miejsce to wpisane jest na listę pomników naszej historii, dlatego warto udać się tam i chociaż na chwilę oddać cześć osobom, które poświęcały życie.

8. Bazylika Mariacka nazywana jest inaczej,,Koroną Gdańska”. Świątynia ta uważana jest za największą w Europie, wybudowaną z cegły. Posiada ona solidne mury oraz wieże, które są bardzo wysokie powodują, że miejsce to jest jedyne w swoim rodzaju.

9. Oliwski Zoo to miejsce idealne dla rodzin z dziećmi, ale także osób dorosłych. Mamy możliwość tutaj obcowania z naturą, a przede wszystkim z różnorodnymi zwierzętami, które przykuwają nasza uwagę. Atrakcja ta będzie idealna dla dzieci, a tym samym zaoferuje im dzień pełen wrażeń i niesamowitych doświadczeń. Rodzice mogą być pewni, że ich dzieci zapamiętają ten dzień na bardzo długo.

10. Brama Żuraw znajdująca się w Gdańsku jest miejscem charakterystycznym dla tego miasta. Jest to długowieczny dźwig portowy, a tym samym jedna ze znajdujących się w Gdańsku bram wodnych. Należy dodać, że jest to jedna z filii Muzeum Morskiego, do którego przychodzi duże grono odwiedzających.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *