Najlepsze Atrakcje w Gdańsku Zimą

gdansk - snieg

Gdańsk oferuje atrakcje nie tylko latem. Poniżej znajdują się propozycje aktywności w czasie zimowych wizyt w tym pięknym nadbałtyckim mieście.

1. Spacery po Głównym Mieście i okolicach

W sezonie zimowym warto wybrać się na przechadzkę pięknymi uliczkami wśród zabytkowych kamienic, bram i baszt choćby ze względu na brak tłoku. Dzięki temu można na dłużej zatrzymać się, zapatrzeć, zadumać a także bez pośpiechu zrobić pamiątkowa zdjęcia.

2. Kulinarne przygody

Brak tłumów turystów to również okazja do skorzystania z bogatej oferty gdańskich knajpek i restauracji bez konieczności oczekiwania w długich kolejkach. Lokalne specjały czy kuchnia orientalna? Smażalnia ryb czy tradycyjna pierogarnia? Każdy smakosz znajdzie tu coś dla siebie.

3. Plaże

Choć wypoczynek na plaży kojarzy się z latem to warto wybrać się tam również zimą. Spokój i cisza, z jakimi można się tam zetknąć o tej porze roku, doskonale łagodzą skołatane nerwy i pozwalają na odetchnięcie pełną piersią.

4. Sztuczne lodowiska

Dla amatorów jazdy na łyżwach polecić można gdańskie lodowiska. Do wyboru jest kilka obiektów, wśród których można polecić kryte lodowisko w Hali Olivia. Na miejscu można skorzystać z bezpłatnej szatni, wypożyczyć łyżwy lub naostrzyć własny sprzęt a po szaleństwach na lodzie napić się pysznej kawy.

5. Jarmark Bożonarodzeniowy

Odbywa się co roku przez kilka przedświątecznych tygodni na Targu Węglowym. Oferuje wiele atrakcji dla dużych i małych. Przechadzając się pomiędzy stoiskami można zatrzymać się, by spróbować wigilijnych potraw, kupić wyjątkowe ozdoby świąteczne lub oryginalną biżuterię czy zrobić sobie zdjęcie pod jemiołą. W zachwyt wprawią również bogate iluminacje.

6. Europejskie Centrum Solidarności

Warte zobaczenia o każdej porze roku, jednak zimą, gdy pogoda nie sprzyja długim spacerom, warto zarezerwować sobie dzień na zwiedzenia właśnie tego obiektu. Wewnątrz zapoznać możemy się z historią powstania i działalności Solidarności oraz zobaczyć historyczne, unikatowe pamiątki z tamtych czasów.

7. Muzeum Niewidzialny Gdańsk

Nieszablonowe muzeum, w którym zwiedzanie odbywa się… w całkowitej ciemności. Oprowadzają po nim niezwykli przewodnicy, osoby niewidome. Wystawy dotyczą historii i symboli Gdańska, jednak poznaje się ją za pomocą zmysłów dotyku, słuchu i węchu.

8. Gdański Teatr Szekspirowski

Miłośnicy sztuki teatralnej (i nie tylko!) mogą skorzystać z propozycji zwiedzania Teatru z przewodnikiem. W ciągu godzinnego programu można zobaczyć scenę elżbietańską i zapoznać się charakterystycznymi cechami teatru elżbietańskiego czy też zobaczyć makietę Szkoły Fechtunku. Ciekawostką jest fakt, że to jedyny budynek teatru na świecie z otwieranym dachem.

9. Muzeum II wojny światowej

Kolejne muzeum, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Ekspresyjna, poruszająca wystawa, która pozwala poczuć wszystkimi zmysłami grozę i okrucieństwo wojny.

10. Muzeum Sybir Pro Memento

Bezpłatna ekspozycja dokumentująca losy Polaków poddanych represjom ze strony Związku Sowieckiego. Mieści się przy ulicy Starowiślnej.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *