10 Interesujących atrakcji w Gdyni dla dzieci

Gdynia to jedno z tych miejsc, które każdego roku przyciąga turystów z różnych stron Polski i nie tylko. Cieszy się opinią idealnego miejsca na letni wypoczynek, choć entuzjaści nadmorskich klimatów tłumnie przybywają tutaj również w innych porach roku.

Miasto znajduje się w województwie pomorskim. Jest również idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi.

Atrakcji nie brakuje, a każde dziecko będzie mogło spędzić w Gdyni czas wypełniony nowymi wrażeniami.

1. Akwarium Gdyńskie

Akwarium Gdyńskie to z całą pewnością jedno z tych miejsc, do których warto udać się z własnymi pociechami. Miłośnicy podwodnego świata docenią możliwość obcowania z istotami zamieszkującymi morze. To również świetna wycieczka edukacyjna, która przypadnie do gustu również dorosłym.

2. „Błyskawica”

Tuż przy Nabrzeżu Pomorskim można podziwiać legendarną „Błyskawicę”. Niszczyciel brał udział w akcjach militarnych podczas II Wojny Światowej. Warto się tutaj wybrać, by na własnej skórze przekonać się, jak wygląda codzienność na statku i w jakich warunkach funkcjonowali żołnierze marynarki.

3. Dar Pomorza

Dar Pomorza to doskonały Oddział Centralnego Muzeum Morskiego znajdujący się na statku. Wycieczka po żaglowcu sama w sobie jest doskonałą atrakcją. Dodać do tego należy wartość edukacyjną, która z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym uczestnikom wycieczki.

4. Kolej Linowo-Terenowa

Entuzjaści mocnych wrażeń powinni wybrać się na przejażdżkę Koleją Linowo-Terenową, której trasa kończy się na Kamiennej Górze. To doskonała możliwość obserwowania okolic z lotu ptaka.

5. Punkt widokowy InfoBox

Warto również wybrać się na punkt widokowy InfoBox. Poza fantastycznym widokiem rozpościerającym się ze szczytu, może w tym miejscu również sporo dowiedzieć się o Gdyni.

6. Centrum Nauki Experymen

Centrum Nauki Experyment to z kolei miejsce, w którym można zakochać się od pierwszego wejrzenia. W środku czekają nas interaktywne wystawy i niezwykle ciekawe naukowe doświadczenia. To z całą pewnością miejsce, które może być świetną alternatywą dla rodzin z dziećmi w chwilach niepogody.

7. Jumpcity

Jumpcity to kolejne miejsce, do którego będzie można się udać, gdy pogoda spłata nam figla. Doskonałe trampoliny spełnią oczekiwania najbardziej wymagających dzieci i z całą pewnością pozwolą zredukować nadmiar energii.

8. Plaża

Będąc w Gdyni nie sposób pominąc pięknej plaży, klifu i mola. To w zasadzie najbardziej charakterystyczny element krajobrazu miasta. Sama plaża jest z kolei źródłem wielu zabaw w przepięknej scenerii.

9. Adventura Park

Warto także udać się z dziećmi do Adventura Park. To wyjątkowy park rozrywki, w którym czeka na nas moc atrakcji. Mamy do dyspozycji ściany wspinaczkowe, park linowy, paintball oraz quady.

10. Centrum rozrywki Zoltar

Sporym zainteresowaniem cieszy się również centrum rozrywki Zoltar. To zdecydowanie miejsce, do którego warto udać się całą rodziną.

Oceń postDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.