15 Ważnych Ciekawostek o Lublinie dla Dzieci

fontanna

Lublin jest to piękne miasto położone we wschodniej Polsce. Zapewne nie raz wybieraliście się tam aby obejrzeć ciekawe miejsca i móc wypocząć. Oczywiście możecie to zrobić jak najbardziej, a dzięki ciekawym atrakcjom dla waszych pociech podwójnie docenicie to miasto. Zatem, jakie ciekawostki skrywa miasto Lublin?

1. Czy wiesz, że w Lublinie bardzo znanym miejscem jest Rezerwat Dzikich Dzieci? Jest to nic innego niż miejsce rekreacyjne dla dzieci, z wydzielonymi strefami dla dzieci starszych i młodszych. Jest to bardzo oblegane miejsce, oczywiście godne odwiedzenia.

2. Lubelska trasa podziemna, to idealny pomysł na spędzenie niedzielnego popołudnia razem z dzieckiem. Jednak największa niespodzianka czeka nas w ostatnim odcinku naszej wyprawy po podziemnym trakcie. Jest to pożar Lublina z 1719 roku.

3. Gutek i Ziutek przeniesie Twojego malucha w lata 70, XX wieku. Trolejbusem zabiorą was w najbardziej znane miejsca w Lublinie.

4. Jeśli wraz z rodziną jesteście miłośnikami dawnych czasów i sposobu w jaki żyli tamtejsi ludzie, odwiedźcie Lubelski Skansen, możesz tam zobaczyć jak żyło ubogie małżeństwo, ale i bogata rodzina w 1939 roku.

5. Czy wiesz, że jeden z pierwszych parków został założony w lublinie i nazywa się Ogrodem Saskim? Jeśli uwielbiacie pawie, możecie je spotkać podczas spaceru w tym miejscu.

6. W 2016 roku zaczęto przebudowę placu Litewskiego w lublinie, wygląda one teraz zupełnie inaczej niż dotychczas i kryje on wiele atrakcji dla przyjezdnych zwiedzających to miejsce.

7. Czy wiesz, że zamek Lubelski, w którym obecnie jest muzeum kilkanaście lat temu pełnił funkcję więzienia? Teraz jest to miejsce przeznaczone szczególnie dla najmłodszych zwiedzających ponieważ mogą one śledzić historię życia najstarszych mieszkańców tego miasta.

8. W lublinie kultową restauracją, która ugości was lubelskimi przysmakami jest restauracja „Czarcia Łapa”, jeśli jesteś w lublinie całą rodziną z pewnością musisz odwiedzić tę restaurację, która serwuje typowe lubelskie potrawy.

9. Czy wiesz, że w Lublinie rośnie baobab? A w zasadzie topola czarna. Lecz to drzewo zostało tak nazwane. Zaskakującym faktem jest również to, że nie można dokładnie sprecyzować ile ma lat. Drzewo to stoi na placu Litewskim w Lublinie.

10. W lublinie na ulicy Bernardyńskiej znajduje się browar Perły. Z pewnością każdy z nas chociaż raz słyszał tę nazwę piwa, to właśnie w lublinie jest ona produkowana i ważona.

11. Czy wiesz, że lublin cechuje się również wysoką kulturą i rozrywką, odbywa się tam wiele festiwali, koncertów itp.

12. W lublinie co roku odbywa się Europejski Festiwal Smaku. Lublin uwielbia dobre i wyraziste jedzenie. Dlatego jeśli jesteś miłośnikiem dobrego jedzenia, koniecznie udaj się na coroczny festiwal smaku do lublina.

13. Co roku w lublinie odbywa się noc kultury, jest to czas, w którym bezpłatnie można odwiedzić wiele miejsc kulturalnych lublina.

14. Jarmark Jagielloński jest to sztampowa impreza coroczna w lublinie, jest on kontynuowany od XV wieku. W ciągu kilku dni rzemieślnicy mogą zaprezentować swoje dzieła na tymże jarmarku.

15. Centrum kultury w staro barokowym klasztorze to miejsce wielu spotkań alternatywnych grup teatralnych. W 2015 roku dopiero dokończono remont miejsca nowych spotkań kulturalnych w Lublinie. Ale już dziś uznany jest za najciekawszą inwestycję architektoniczną.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *