Najlepsze Hotele na Malediwach

malediwy

Archipelag wysp pochodzenia wulkanicznego – Malediwy – położony na Oceanie Indyjskim – to dla wielu wymarzone miejsce na wakacyjny wyjazd. Kusi przejrzyście turkusowa woda, olśniewająco białe plaże oraz perspektywa, że wyspy te w przyszłości… mogą zniknąć. Już dzisiaj Malediwy są najniżej położonym państwem świata, a ze względu na zmiany klimatyczne i podnoszenie się wód oceanicznych, mogą zostać w przyszłości po prostu zalane.

Nic więc dziwnego, że ten archipelag około 1200 wysp, z czego raptem 300 jest zamieszkanych, przyciąga turystów z całego świata, skuszonych wyjątkowymi warunkami do wypoczynku panującymi w tych okolicach. Szczególnie popularne są wyjazdy na Malediwy w okresie między grudniem, a końcówką lutego, kiedy w odróżnieniu od ponurej zimy panującej w Polsce, na Malediwach niemal nie pada deszcz i panuje stosunkowo niewysoka wilgotność, łatwiejsza do zniesienia dla nieprzyzwyczajonych organizmów.

Hotele na Malediwach są mocno zróżnicowane, jeśli chodzi o standard wyposażenia i dodatkowych atrakcji przygotowywanych dla gości, dlatego można w zależności od możliwości finansowych wybierać spośród miejsc droższych i zdecydowanie tańszych. Ta pierwsza opcja dostępna jest w jednym z niemal 70 resortów oferujących luksusowy pobyt na Malediwach. Ich szczególną cechą jest umiejscowienie na osobnych wysepkach i słynne prywatne apartamenty na wodzie, czyli domki dla turystów osadzone na palach wbitych w dno, z których po prostu można wskoczyć o poranku do przejrzystej wody.

Conrad Maldives Rangali Island

Jednym z najbardziej znanych tego typu luksusowych miejsc jest hotel Conrad Maldives Rangali Island, słynny m. in. ze swojej podwodnej restauracji mieszczącej raptem 14 osób. Położona 5 metrów pod poziomem morza restauracja ma szklane ściany i dach, umożliwiające zachwyconym gościom obserwowanie przy jedzeniu życia flory i fauny atolu Alif Dhaal Atoll. Sam hotel umieszczono na dwóch prywatnych wyspach Rangali i Rangalifinolhu połączonych ze sobą wybudowaną specjalnie kładką. Poza urokliwym położeniem i podwodną restauracją, hotel oferuje swoim gościom skorzystanie z ekskluzywnych spa oraz innych wyśmienitych restauracji.

Four Seasons Kuda Huraa

Wśród wymienianych przez wielbicieli luksusowych ofert hotelowych na Malediwach ośrodków znajduje się także hotel Four Seasons Kuda Huraa, który słynie ze swojej znakomitej kuchni nagradzanej często gwiazdkami Michelina, dbałości o samopoczucie gości oraz dodatkowe atrakcje, m. in. rejs luksusowym katamaranem po wodach otaczających Malediwy. Ciekawostką jest fakt, że dla wygody gości przebywających w tak luksusowych miejscach, ustala się specjalne strefy czasowe oraz likwiduje wszelkiego rodzaju robactwo potrafiące obrzydzić nawet najpiękniejszy wyjazd, spryskując teren wokół hoteli specjalnymi środkami owadobójczymi. Niewątpliwie tego typu resortowe hotele są wyjątkowym miejscem pobytu, w którym panują wysoce europejskie warunki, w zestawieniu z kulturą tego islamskiego kraju, trzeba jednak być przygotowanym na spore wydatki za pobyt w tych miejscach.

Gesthousy

Szukając nieco tańszych opcji wyjazdu na Malediwy, można zdecydować się na wybór hoteli lub pensjonatów zlokalizowanych nie na czysto turystycznych atolach, ale w stolicy tego państwa Male, a także na tzw. wyspach tubylczych zamieszkiwanych przez rdzenną ludność wyspiarską. Wśród turystów szukających tańszych opcji pobytu na Malediwach, popularne są tzw. gesthousy, oferujące za stosunkowo niewysokie ceny możliwość noclegu. Nie są może one tak luksusowe, jak wymienione wyżej hotele resortowe, ale pozwalają na zorganizowanie wyjazdu na Malediwy nawet osobom, które nie mogą sobie pozwolić na wyjątkowo drogie urlopy.

Wyspy tubylcze

Warto przy tym pamiętać, że korzystając z pobytu na wyspach tubylczych i plażowania wśród rdzennych mieszkańców, powinniśmy przestrzegać ich obyczajów. Malediwy są państwem muzułmańskich, na zwykłych miejskich plażach nie znajdziemy zatem kobiet w bikini, ale ubrane od stóp do głów i w ten sposób zażywające kąpieli. Jeśli chcemy uniknąć problemów, korzystając ze zwykłej plaży, jako kobiety załóżmy do pływania koszulkę z krótkimi rękawkami oraz spodenki, a po wyjściu z wody, najlepiej zakryć się parero lub innym lekkim ubraniem, aby nie narazić się na niepotrzebne i wrogie uwagi. Alternatywą dla osób, które wolą odsłonić nieco więcej ciała, mogą być zorganizowane na wyspach tubylczych tzw. plaże bikini, gdzie można już swobodnie występować w popularnym w Europie stroju kąpielowym.

Ellaidhoo Maldives By Cinnamon

Wśród tańszej oferty hotelowej na Malediwach, warto wymienić m. in. Ellaidhoo Maldives By Cinnamon oferujący noclegi 7-dniowe mieszczące się w granicach 3 tysięcy za osobę i kuszący dodatkowo bliskością rafy koralowej zachęcającej do nurkowania lub liczne hotele ze śniadaniem, w których znajdziemy nocleg w pokoju dwuosobowym w cenie mniej więcej 150-180 złotych za osobę. Dzięki tej oszczędności noclegowej będziemy mogli szerzej skorzystać z bogatej oferty rozrywkowej na Malediwach, kursów nurkowania, które szczególnie warto odbywać w przejrzystych wodach otaczających te wyspy lub lokalnej kuchni oferującej przysmaki ze świeżych owoców morza.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *