10 Najlepszych Atrakcji w okolicy Gdyni

Gdynia to jedna z popularniejszych destynacji na wakacyjny wypoczynek.

Każdego roku jest odwiedzana przez miliony turystów, którzy właśnie w takiej nadmorskiej scenerii pragną spędzić wymarzony urlop. Samo miasto pęka w szwach od ilości atrakcji i miejsc godnych polecenia. Niemniej, warto również wziąć pod uwagę okolice miasta.

Te z pewnością są mniej zaludnione, a jednak mają sporo do zaoferowania.

1. Motylarnia

Bez wątpienia warto udać się na wycieczkę do Motylarni znajdującej się w Porcie Władysławowo. To niezwykłe miejsce, w którym będzie można podziwiać wspaniałe okazy tych pięknych owadów.

2. Sopot

Niespełna dziesięć kilometrów od Gdyni znajduje się Sopot i tym samym jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w tym mieście, czyli Sopockie Molo. To idealne miejsce na romantyczny spacer i atrakcja, której nie sposób pominąć, będąc w pobliżu.

3. Sopocki Park Wodny

Na wypadek niepogody warto również wiedzieć, gdzie udać się z dziećmi, by przetrwać dzień i wypełnić go przy okazji wspaniałymi wrażeniami. Sopocki Park Wodny to miejsce, które zachwyca mnogością wodnych atrakcji. Idealny przystanek dla dzieci i rodziców, którzy będą mogli odetchnąć w sposób aktywny po intensywnym zwiedzaniu.

4. Hipodrom

Również w Sopocie znajduje się słynny Hipodrom, czyli ośrodek jeździecki. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi lub pasjonatów jazdy konnej.

5. Gdańsk

Warto udać się także do Gdańska. Poza tym, że to jedno z tych miast, które cieszą się opinią najpiękniejszych w Polsce, to jest to również miejsce, w którym znajdziemy sporo atrakcji. Warto udać się na słynny Długi Targ.

6. Ogród Zoologiczny

W Gdańsku znajduje się również imponujący Ogród Zoologiczny. Dla osób, które uwielbiają obcować ze zwierzętami jest to doskonała atrakcja.

7. Muzeum Zegarów Wieżowych

Warto także udać się do pięknego Muzeum Zegarów Wieżowych w Gdańsku. Pięknie urządzone muzeum może poszczycić się wspaniałymi eksponatami, które zrobią wrażenie nawet na osobach mających słabe pojęcie o zegarach.

8. Muzealny szlak Gdańska

Muzealny szlak Gdańska to propozycja dla osób, które uwielbiają poznawać podczas podróżowania. Kolejnym przystankiem może być wobec tego Muzeum Bursztynu. Można tutaj podziwiać wspaniałe bursztynowe wyroby. Muzeum funkcjonuje raptem od 16 lat, aczkolwiek cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

9. Rewa

Niespełna 20 kilometrów od Gdyni znajduje się Rewa. To z całą pewnością nieco spokojniejsze miejsce niż sama Gdynia. Warto się tutaj wybrać. Przepiękna plaża i imponujące molo to coś, dla czego warto pokonać taką odległość.

10. Stare Miasto

Entuzjaści architektonicznych majstersztyków powinni również udać się na wycieczkę do Gdańska, a właściwie na Stare Miasto. Można tutaj podziwiać przepiękne stare kamieniczki. Ta część miasta odznacza się niepowtarzalnym klimatem.

Oceń postDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.