Najlepsze Atrakcje Dla Dzieci Latem

sopot

Sopot latem jest atrakcyjny nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Wybierać można zarówno wśród form aktywnego spędzania czasu jak i postawić na obcowanie z kulturą.

1. Molo w Sopocie

Wiele frajdy dostarczy dzieciom przejście się po najdłuższym molo w Polsce. Z jego krańca można podziwiać panoramę Sopotu lub przyjrzeć się jachtom cumującym w przystani. Molo ma prawie 0,5 km długości.

2. Plaże i kąpieliska

Budowanie zamków z piasku, zbieranie muszelek czy kąpiele w morzu to obowiązkowe punkty letniego pobytu nad Bałtykiem. Warto zadbać o bezpieczeństwo swojej rodziny i korzystać ze strzeżonych kąpielisk, dostosowywać się do komunikatów a także nie wpuszczać dzieci do wody bez opieki.

3. Place zabaw

Sopot oferuje wiele miejsc do zabawy dla dzieci. Szczególną popularnością cieszy się plac zabaw mieszczący się w pobliżu ulicy Wojska Polskiego. Znajduje się tam konstrukcja w kształcie dużego statku. W pobliżu Alei Mamuszki usytuowany jest plac zabaw znajdujący się bezpośrednio na plaży.

4. Skansen Archeologiczny Grodzisko

Położone jest na terenie, gdzie znaleziono pozostałości po dawnym grodzie. Można tu zobaczyć rekonstrukcję chaty i bramy oraz częściowo odtworzoną palisadę. Najmłodszym z pewnością spodoba się zagroda z kozami.

5. Latarnia Morska

Właściwie znak nawigacyjny położony niedaleko molo. Udostępniona jest do zwiedzania a z góry widać wspaniałą panoramę Trójmiasta i Zatoki Gdańskiej. Zwiedzającym wręczany jest specjalny certyfikat zdobywcy.

6. Rejs statkiem

Niewątpliwie wspaniałą atrakcją dla całej rodziny będzie rejs statkiem pirackim po Zatoce Gdańskiej. Trwa 40 minut, zaczyna się i kończy przy molo.

7. Park linowy

Położony jest przy ulicy Bitwy pod Płowcami. Przygotowano dwie trasy, jedną dla dzieci starszych a drugą dla młodszych.

8. Rezerwat przyrody „Zajęcze Wzgórze”

Jedyny rezerwat przyrody na terenie Sopotu, położony na wzgórzu o tej samej nazwie. Doskonałe miejsce na spacer na łonie natury wśród buków, dębów szypułkowych i sosen, z których część to pomniki przyrody. Przez teren rezerwatu wiedzie zielony Szlak Skarszewski.

9. Rybackie Mini Muzeum

Prywatne muzeum, które mieści się przy Alei Wojska Polskiego. Prowadzi je pan Jerzy Piątek, który w fascynujący sposób opowiada o historii zgromadzonych eksponatów jak i o swojej pracy rybaka. Wstęp jest bezpłatny.

10. Potok Swelinia

Malowniczy potok, który płynie na granicy Sopotu i Gdyni w naturalnym, otwartym korycie. Ma długość 2,6 km. Można wybrać się na rodzinną wycieczkę, by zobaczyć jego ujście do Bałtyku lub przejść całą trasę w kierunku jego źródlisk na terenie Gdyni, gdzie utworzono rezerwat przyrody „Łęg na Swelinią”.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *