Sopot – Atrakcje dla dzieci zimą

molo
foto: https://pixabay.com/pl/photos/molo-morze-wody-beach-sopot-791320/

Zima w Sopocie nie musi być nudna. Miasto oferuje dzieciom atrakcje także i o tej porze roku. Poniższe zestawienie ułatwi wybór.

1. Stok Łysa Góra

Dla fanów białego szaleństwa, na Łysej Górze, niedaleko Opery Leśnej, funkcjonuje zimą stok narciarski z wyciągiem. Stok jest wyposażony w system sztucznego oświetlenia i sztucznego naśnieżania. Na miejscu można skorzystać z wypożyczalni sprzętu.

2. Sopot Wax Muzeum

Wystawa figur woskowych, która znajduje się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino. Wśród niezwykle realistycznych postaci zobaczyć można m.in. Lady Gagę, Cristiano Ronaldo czy Angelinę Jolie. Są również bohaterowie popularnych bajek i filmów, jak choćby Pinokio, Spiderman, Flinstonowie i Gandalf. Atrakcją jest możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z wykorzystaniem rekwizytów na ściance 3D.

3. Aquapark Sopot

Park wodny oferujący atrakcje dla całej rodziny. Starsze dzieci mogą skorzystać z basenu rekreacyjnego z ciekawą grotą z wodospadami lub pozjeżdżać na jednej ze zjeżdżalni o zróżnicowanym stopniu trudności. Dla młodszych dzieci jest basenik z gejzerami i zwierzętami tryskającymi wodą.

4. Muzeum Sopotu

Mieści się w willi Claaszena przy ulicy Księcia Józefa Poniatowskiego. Wśród eksponatów ciekawe dla dzieci może być piękne umeblowanie czy też kolekcja biżuterii, torebek i dawnych ubrań.

5. Teatr Wybrzeże

Gdy zimowa aura nie rozpieszcza, warto wybrać się z dziećmi, by zaznać kulturalnej rozrywki. Teatr w swoim repertuarze oferuje również spektakle dla najmłodszych widzów.

6. Kina

Wspólne wyjście do kina to wspaniała rodzinna rozrywka. W Sopocie zapoznać się z propozycjami sieciowego Multikina, które znajduje się przy popularnym Monciaku. W ramach oferty specjalnej dla rodzin można skorzystać z „Poranków dla dzieci’, podczas których wyświetlane są bajki adresowane do kilkuletnich widzów.

7. Opera Leśna

Warto wybrać się z dziećmi, by zobaczyć popularny leśny amfiteatr, gdzie odbywa się słynny Sopot Festival. Obiekt udostępniony jest do zwiedzania przez cały rok.

8. Szybka Kolej Miejska

Wśród form spędzania czasu warto wybrać również podróż pociągiem i to nie byle jakim, jak w znanej piosence, tylko koleją miejską. Dzięki takiej wycieczce objechać można całe Trójmiasto.

9. Miniteka

Placówka Biblioteki Sopockiej przeznaczona dla rodzin. Poza bogatym dziecięcym księgozbiorem oferuje również możliwość grania w gry planszowe i układania puzzli. Warto dowiedzieć się o program odbywających się tu przedstawień Teatru Pacynka a także warsztatów i zajęć.

10. Państwowa Galeria Sztuki

Usytuowana jest przy Placu Zdrojowym w pobliżu mola. Wartościowe miejsce dla osób ceniących kontakt dziecka ze sztuką. Każdego roku odbywa się tu ok. 25 wystaw sztuki współczesnej i tradycyjnej.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *