10 Najlepszych Atrakcji w Zakopanem

dolina 5 stawów

Zakopane jest miastem w południowej Polsce, które każdego roku przyciąga wielu turystów. W tym mieście znajdują się góry Tatry położone nad potokami oraz rzeką Zakopianką. Zakopane jest najwyżej położonym miastem w Polsce, a ze szczytów gór można oglądać niesamowite i cudowne widoki, które powodują szybsze bicie serca. Miasto posiada wiele interesujących atrakcji. Możemy do nich zaliczyć:

1. Giewont

Szczyt Giewont uwielbiany jest przez tysiące osób, które kochają spacery po górach oraz górskie wspinaczki. Znajduje się w Tatrach Zachodnich i jest ich głównym wierzchołkiem. Choć sama podróż na szczyt nie należy do najtrudniejszych, należy zaopatrzyć się w specjalistyczny sprzęt do wspinaczek oraz wygodne buty, które umożliwią nam przemieszczanie się w każdych warunkach.

2. Morskie Oko

Morskie Oko jest największym jeziorem polodowcowym umiejscowionym w Tatrach. Aby dojść do tej atrakcji wyznaczono wiele szlaków turystycznych, pomimo faktu, iż wędrówka zajmuje trochę naszego czasu warto udać się tam dla samych widoków oraz w celu odpoczynku od cywilizacji.

3. Krupówki

Główną atrakcją w Zakopane są oczywiście Krupówki, na których znajdują się liczne sklepy, restauracje, kawiarnie czy sklepy z pamiątkami. W tym miejscu można również zakupić tradycyjne góralskie sery- oscypki. Na tej ulicy możemy spotkać drewniane stragany, które oferują różnorodne wyroby rzemieślnicze. Jest to miejsce szczególnie oblegane przez turystów.

4. Gubałówka

Gubałówka jest kolejnym szczytem w Zakopanem, który jest dostępny dla odwiedzających tą część Polski. Na ten szczyt możemy dostać się za pomocą pieszej wędrówki bądź za pomocą wyciągu krzesełkowego. Jazda na szczyt zajmuje mało czasu, a warto skorzystać z tej możliwości, ponieważ na górze rozprzestrzenia się cała panorama na Tatry czy też Zakopane. Na szczycie możemy również spotkać liczne sklepiki czy kawiarnie. Latem odbywają się tam koncerty, podczas których towarzyszy niesamowity klimat otaczających gór.

5. Myszogród

Kolejną atrakcją jest Myszogród, która jest idealna na rodzin z dziećmi. Jest to kraina około 10000 myszek, które znajdują się w różnych sceneriach. Wszystkie sytuacje oglądane są zza szklanej szyby, co umożliwia odwiedzenie tego miejsca nawet osobom, które odczuwają obawy związane z tymi gryzoniami. Każdy rodzic może być pewny, że dziecko wyjdzie z Myszogrodu z szerokim uśmiechem na ustach nie niesamowitymi przeżyciami, które zapamięta na długi czas.

6. Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch jest jedną z głównych atrakcji w tym mieście. Oferowana kolejka liniowa umożliwia turystom wjazd aż na sam szczyt i jest najczęstszą formą transportu w tej sytuacji. Lato, jak też zima to dwa sezony, podczas których znajduje się w południowej Polsce najwięcej odwiedzających, jednak zima jest okresem, kiedy w tych górach są dwa wyciągi krzesełkowe oraz dwa stoki narciarskie.

7. Dolina Kościeliska

Dolina Kościeliska oferuje wszystkim niesamowite doznania sensoryczne, przede wszystkim wzrokowe. Piękno krajobrazu tam występującego zapiera dech w piersiach, ponieważ jest on nienaruszony i pozostał w pierwotnym stanie. Dolina ta uważana jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w górach polskich.

8. Papugarnia Egzotyczne ptaki w Zakopanem

Warto wspomnieć o największej Papugarni Egzotyczne w Zakopanem. Odwiedziny w niej dają możliwość ręcznego karmienia zwierząt oraz bezpośredniej interakcji z papugami. W tym miejscu znajduje się ponad 100 okazów tych niesamowitych ptaków, które warto zobaczyć, ze względu na ich cudowne ubarwienie oraz bliskie relacje z człowiekiem.

9. Siklawica

Siklawica jest cudownym wodospadem o wysokości 23 metrów umieszczonym w Dolinie Strążyskiej. Woda opada z wodospadu z dwóch prawie całkowicie pionowych ścian, co sprawia, że widok jest niesamowity. Jego obecność w dolinie sprawia, że wizyta w celu zobaczenia go jest doskonałym pomysłem na zorganizowanie jednodniowej wycieczki w te okolice.

10. Muzeum Tatrzańskie

Ostatnią wspomnianą atrakcją jest Muzeum Tatrzańskie. Miejsce to umożliwia obcowanie z kulturą góralską oraz historią południowej Polski. Jeśli będąc w Zakopanem napotkamy na niesprzyjające warunki atmosferyczne warto zapoznać się z tym miejscem.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *