Interesujące ciekawostki o Niemczech

Szwajcaria saksońska
Szwajcaria saksońska

Niemcy uwielbiają chodzić do muzeów, na koncerty i do teatrów. Te miejsca są dobrze utrzymane, więc można tu znaleźć wiele ciekawych miejsc, które można odwiedzić. Przedstawiamy Państwu wybrane ciekawostki o naszych sąsiadach – Niemcach.

1. Tradycja choinki pochodzi z Niemiec.

2. W Niemczech znajduje się ponad 20 tysięcy zamków. Wwiększość z nich ma co najmniej 100 lat.

3. Niemcy zaciekle chronią swój język i tożsamość. Do tego stopnia, że filmy prawie zawsze nazywane są po niemiecku.

4. Piłka nożna dominuje w niemieckiej kulturze. W Niemczech działa 26 tysięcy klubów piłkarskich, liczących ponad 6 milionów członków,

5. Niemcy graniczą z dziewięcioma krajami – Francją, Luksemburgiem, Danią, Belgią, Szwajcarią, Austrią, Czechami, Holandią i Polską.

6. W Niemczech istnieje wiele parków narodowych, między innymi Park Narodowy Lasów Bawarskich, Park Narodowy Jasmund, Park Narodowy Harz oraz Parki Narodowe Morza Wattowego.

7. Ponad 100 Niemców otrzymało nagrodę Nobla w swojej dziedzinie, w tym Albert Einstein, który urodził się w Niemczech.

8. W Niemczech gościli znani kompozytorzy, tacy jak Johann Bach, Ludwig van Beethoven i Richard Wagner.

9. Niemcy znane są z wielkich poetów, takich jak Johann Wolfgang von Goethe czy Friedrich Schiller, a także wielu innych pisarzy, takich jak bracia Grimm.

10. Na niemieckim herbie widnieje czarny orzeł na żółtej tarczy.

11. W Niemczech znajduje się ponad 400 ogrodów zoologicznych.

12. Kanclerz Angela Merkel ma zrobioną po niej lalkę Barbie.

13. Niemcy uwielbiają podróżować, a ich pieniądze też podróżują. W rzeczywistości wydają więcej za granicą niż inni podróżni, wyprzedzają nawet Amerykanów.

14. W Niemczech wynaleziono kilka rzeczy nierozerwalnie związanych z naszym codziennym życiem, w tym aparat rentgenowski, zegarek kieszonkowy, klarnet, silnik diesla, parafinę czy kalkulator automatyczny

15. Pod koniec XIX wieku Niemcy zaczęły konkurować z innymi państwami europejskimi o zakładanie kolonii w Afryce i Azji. Te napięcia doprowadziły do I wojny światowej w 1914 roku, najgorszego konfliktu, jaki kiedykolwiek widział świat. Adolf Hitler i jego partia nazistowska doszli do władzy w 1933 roku, obiecując, że ponownie uczynią Niemcy wielkimi. W 1939 roku Hitler najechał na Polskę, rozpoczynając II wojnę światową.

16. Papier toaletowy w Niemczech ma miękkość i konsystencję papierowych ręczników.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *