10 Interesujących Ciekawostek o Toronto

toronto

Toronto jest jednym z największych miast Kanady, znajduje się tutaj wiele atrakcji turystycznych. Miasto skrywa też wiele ciekawostek. Poniżej wybrane zostało 10 najlepszych ciekawostek o tym mieście leżącym w Północnej Ameryce

1. Toronto zamieszkuje obecnie ponad 5,6 mln osób. Region Wielkiego Toronto liczy 6 mln mieszkańców.

2. Toronto jest piątym co do wielkości miastem w Ameryce Północnej. Do większych miast należą: Meksyk, Nowy Jork, Los Angeles i Chicago. W Toronto znajduje się łącznie ponad 9500 ulic.

3. Toronto co roku odwiedza rocznie ponad 40 milionów turystów, którzy nie oszczędzają pieniędzy na rozrywkę czy jedzenie podczas wizyt w mieście wydają średnio 7,2 miliarda dolarów.

4. Międzynarodowe lotnisko Toronto Pearson jest najbardziej ruchliwym lotniskiem w Kanadzie. W 2015 r. przez lotnisko przewinęło się 41 mln podróżnych.

5. Miasto znajduje się na wysokości 76,5 m n.p.m., z czego najwyższy punkt stanowi skrzyżowanie na Steeles i Keele na wysokości 209 m n.p.m.

6. W Toronto znajduje się ponad 10 milionów drzew, dzięki czemu mieszkańcom miasta stanwczo lepiej się oddycha. . Toronto ma 301 dni średniego nasłonecznienia. Grudzień ma najmniej dni –tylko 19, podczas gdy lipiec i sierpień mają średnio 30 dni. Na przesileniu letnim słońce wschodzi o 5:37 rano i zachodzi o 21:03 wieczorem. Podczas przesilenia zimowego słońce wschodzi o 7:50 rano i zachodzi o 16:45 wieczorem.

7. Najniższa temperatura w historii Toronto wynosiła -31.3C 4 stycznia 1981 roku. Najwyższe temperatury, jakie kiedykolwiek zanotowano, to 41C w dniach 7-9 lipca 1936 roku.

8. Toronto jest trzecim co do wielkości miejscem produkcji filmowej w Ameryce Północnej. W produkcji filmów fabularnych zatrudnionych jest ponad 25 000 osób.

9. W Toronto mieszczą się trzy uniwersytety, uczelnia artystyczna i projektowa oraz cztery uczelnie sztuk użytkowych i technologii.

10 Wyspy Toronto, niedaleko od centrum Toronto, to największa wolna od samochodów społeczność miejska w Ameryce Północnej. Są one również bardzo popularnym miejscem rekreacyjnym.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *