10 najlepszych atrakcji w Toronto

toronto

Toronto jest największym miastem w Kanadzie. Poniżej najlepsze atrakcje tego kraju:

1. CN Tower. To wieża wysoka na 553,33 metrów. Otwarta w 1976 roku. Do 13 września 2007 roku była to najwyższy budynek na świcie, rekord został pobity przez obecną najwyższą budowlę świata, czyli Burdż Chalifa (828 metrów)

2. Plac św. Laurencjusza. Plac w Toronto nazwany imieniem świętego Kościoła katolickiego i anglikańskiego. Plac to swoiste centrum kulturowe i rozrywkowe, znajduje się tu wiele restauracji i kawiarni.

3. Royal Ontario Museum, czyli największe muzeum w Kanadzie. Muzeum posiada aż 6 milionów eksponatów, do czego rocznie dodaje się około 70 tysięcy nowych. Muzeum co roku odwiedza niespełna milion osób, a muzeum oferuje około 40 galerii.

4. Hockey Hall of Fame to galeria sławy i muzeum poświęcone historii hokeja na lodzie. Galeria została otwarta 26 sierpnia 1961 roku.

5. Galeria sztuki Art Gallery of Ontario to najważniejsza galeria w Kanadzie, a powierzchniowo największa w całej Ameryce Północnej. Obiekt ma ponad stuletnią tradycję. W galerii można znaleźć około 26 tysięcy dzieł sztuki europejskiej, kanadyjskiej czy amerykańskiej z ostatnich 600 lat.

6. Casa Loma, to rezydencja i ogród w stylu neogotyckim w centrum Toronto. Obecnie jest muzeum historycznym i punktem orientacyjnym w mieście. Zbudowany został w latach 1911-1914.

7. High Park, czyli największy park w Toronto i w całej Kanadzie. Zajmuje powierzchnię 16 hektarów.

8. Ripley’s Aquarium of Canada, to publiczne akwarium w Toronto. Znajduje się w centrum Toronto. Akwarium ma 5,7 milinów litrów wody, zwiera ponad 20 tysięcy egzotycznych okazów morskich z ponad 450 gatunków. Można tu spotkać organizmy wodne niemal z całego świata.

9. Narodowy Park Morski Fathom Five, to park narodowy Kanady. Jest pierwszym morskim parkiem narodowym w kraju. Zajmuje powierzchnię ponad 112 kilometrów kwadratowych.

10. Steam Whistle Brewing, czyli browar mieszczący się w Toronto. Został założony w 2000 roku. Firma jest organizatorem corocznego festiwalu Steam Whistle’s Roundhouse Winter Craft Beer Festival.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *