10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Toronto

toronto

Toronto jedno z najbardziej znanych miast w Kanadzie posiada bogatą ofertę zabytków i atrakcji turystycznych. Są wśród nich także atrakcje przeznaczone dla dzieci i młodzieży.
Oto najlepsze z nich:

1. Ripley’s Aquarium of Canada to akwarium znajdujące się w centrum miasta. Zostało otwarte 16 października 2013 roku. Jest świetną atrakcją dla dzieci że względu na swoje rozmiary jak i na to, że znajduje się tam około 20 tysięcy różnych stworzeń morskich.

2. Kolejną atrakcją jest Eaton Centre, czyli centrum handlowe. Centrum jest ciekawe że względu na to, że budynek jest kilkusetmetrowej długości a oszklona galeria sięga wysokości 5 pięter. Centrum posiada ok. 320 sklepów, tygodniowo przewija się przez nie ponad milion osób. Pod stropem podwieszona jest rzeźba lecących kanadyjskich gęsi. Jest to jedna z pierwszych galerii handlowych na świecie, otwarto ją w latach 70 tych XX wieku.

3. Kolejną z atrakcji jest Edwards Garden, czyli ogród botaniczny. Ogród jest publiczny, a więc odwiedzić go może każdy chętny. Znajdują się w nim róże, kwiaty polne oraz ogromny skalniak. Ogród został założony w 1956 roku.

4. Następną z atrakcji jest ZOO w Toronto, jest to największe ZOO w Kanadzie. Zajmuje 287 hektarów. Jest podzielony na siedem regionów zoogeograficznych: Indie, Afryka, Ameryk Północna i Południowa , Tundra, Australia, Europa i Kanada. Ogród zeologiczny posiada również takie obszary, jak Kids Zoo, Waterside Theatre i Splash Island.

5. Niekwestionowaną atrakcją dla dzieci i młodzieży w Toronto jest Kidstown Water Park, czyli park wodny zawierający mnóstwo rozrywek na wodzie.

6. Kolejną z atrakcji jest Scotiabank Arena kompleks sportowo-widowiskowy powstały na terenie składu pocztowego. Obiekt może służyć także jako sala koncertowa na 5200 osób. Ogólnodostępna Galleria to pasaż, gdzie oprócz restauracji znajdują się pamiątki po dawnym budynku poczty.

7. Dla nieco starszych dzieci niewątpliwą atrakcją będzie spacer po Graffiti Alley. Jest to ulica otoczona murami z bardzo oryginalnymi, kolorowymi graffiti.

8. Na obrzeżach Toronto znajduje się park rozrywki Canada’s Wonderland, powstał 1981 roku i jest jednym kanadyjskim parkiem rozrywki uplasowanym w pierwszej dwudziestce najpopularniejszych parków rozrywki w Ameryce Północnej.

9. Atrakcją dla dzieci jest również Parada Świętego Mikołaja (The Santa Claus Parade) uczestniczy w nim corocznie od 1905 roku ponad 1500 uczestników oraz blisko milion małych widzów. Parada jest retransmitowana w TV.

10. Zestawienie najważniejszych atrakcji dla dzieci w Toronto zamykają Wyspy Torontońskie o łącznej powierzchni 2,3 km². Na Toronto Islands są plaże oraz park zabaw Centre-Ville.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *