You are currently viewing 10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Tczewie i okolicy
https://pixabay.com/pl/photos/tczew-most-zabytek-architektura-776130/

Tczew, choć niepozorny, posiada kilka atrakcji, które szczególnie mogą przypaść do gustu dzieciom. Przedstawiamy najciekawsze atrakcje dla najmłodszych w Tczewie i okolicy.

Zwierzaki nad Potokiem w Żukczynie to obowiązkowy punkt wyprawy nad morze z dziećmi. Żukczyn nieopodal Gdańska zasłynął z parku, który tłumnie odwiedzają turyści każdego roku.

krowa Gosia

W natłoku spraw nie mamy często czasu zagłębiać się w arkana fauny flory. Nadmorskie zoo pozwala nadrobić zaległości, dając garść wiedzy o zwierzętach dla najmłodszych i tych nieco starszych. Wszystko w atmosferze zabawy i relaksu. Można również zrobić sobie kiełbaski na ognisku które rozpalane jest w soboty i niedziele. Prawda, że to dobry sposób na spędzenie weekendu z dziećmi?

1. Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji

fot. fb.com/tcsir1/?locale=pl_PL

To miejsce, w którym dzieci mogą aktywnie spędzać czas. Do dyspozycji są m.in. korty tenisowe, boiska sportowe, basen kryty i odkryty, skatepark a w sezonie zimowym również kryte lodowisko.

2. Centrum Kultury i Sztuki

fot. fb.com/ckistczew/?locale=pl_PL

Instytucja kulturalno-edukacyjna znajdująca się przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dzieciom oferuje możliwość kontaktu z kulturą w formie wystawianych spektakli. Dla najmłodszych widzów organizowane są poranki filmowe.

3. Tczewska Aleja Stóp

fot. fb.com/miasto.tczew.official

Projekt, którego początki sięgają 2012 r. Gwiazdami, które odciskają tu stopy są… sami mieszkańcy Tczewa. Do tej pory powstały trzy takie miejsca – dwa odcinki na Bulwarze Nadwiślańskim oraz Aleja na os. Witosa. Warto wybrać się tam z dziećmi, by odszukać najmniejszy i największy odcisk, a także spróbować odnaleźć odciski stóp pasujące wielkością do naszych własnych.

4. Place zabaw

fot. fb.com/miasto.tczew.official

Dzieci kochają spędzanie czasu na placu zabaw, szczególnie jeśli miejsce to jest atrakcyjne i zadbane. Pośród tczewskich placów zabaw na szczególną uwagę zasługuje duży plac przy Bulwarze Nadwiślańskim z wieloma urządzeniami do zabawy dla młodszych i starszych oraz mini skateparkiem.

5. Fun Day

fot. fb.com/p/Fun-Day-Tczew-100064804806236

Sala zabaw dla dzieci przy ulicy Jagiellońskiej. Oferuje trzypiętrową konstrukcję zabawową z tunelami, przeszkodami i zjeżdżalniami, park trampolin czy też strefę dla najmłodszych. Całość zajmuje ponad 900 m2.

6. Sala zabaw Honolulu

fot. fb.com/HonoluluTczew

Mieści się w Galerii Kociewskiej. Wyposażona jest w konstrukcję zabawową, scenę dla małych artystów, mini karuzelę. Dzieci mogą również spróbować swoich sił w grach interaktywnych wyświetlanych na ekranach LCD.

7. Rowery

fot. fb.com/WislanaTrasaRowerowa

Wspaniała propozycja na aktywne spędzanie czasu dla całej rodziny. W Tczewie znajduje się ok. 30 km ścieżek rowerowych. Możliwe jest skorzystanie z publicznej wypożyczalni rowerów. Przez miasto przebiega również Wiślana Trasa Rowerowa (EuroVelo 9 WTR ROute), wiodąca brzegiem Wisły.

8. Pumptrack

Zdjęcie ilustracyjne fot. Chen Mizrach | Unsplash

Specjalne tory modułowe o falistej nawierzchni i profilowanych zakrętach, służące do jazdy na rowerach, deskorolkach, rolkach czy hulajnogach. W Tczewie wybudowano cztery takie tory, z których mogą korzystać zarówno dzieci jak i starsi użytkownicy.

9. Muzeum Wisły

fot. fb.com/NarodoweMuzeumMorskie

Oddział Muzeum Narodowego w Gdańsku, który prezentuje wystawy związane z najdłuższą polską rzeką . Dla dzieci najbardziej atrakcyjne będzie zwiedzanie warsztatu szkutniczego, oglądanie modeli statków i makiet, z których część jest ruchoma, a także przyjrzenie się z bliska oryginalnej łodzi towarowo-pasażerskiej, mierzącej ponad 10 m. Atrakcją są również interaktywne stanowiska i kioski multimedialne, które pozwalają zaangażować się w zgłębianie wiślanej tematyki.

10. Centrum Konserwacji Wraków Statków

fot. fb.com/NarodoweMuzeumMorskie

Kolejny Oddział Muzeum Narodowego w Gdańsku, położony w bliskim sąsiedztwie z Muzeum Wisły. Prezentowane są tu elementy konstrukcyjne i zabytki znalezione we wrakach statków, z których najstarsze pochodzą z XV i XVI w. Zobaczyć można kolekcję dłubanek, łodzi i kajaków, a także zabytkowe jachty, w tym słynny „Opty”.