Atrakcje w Sopocie na niepogodę

sopot

Gdy na molo w Sopocie siecze deszcz i hula wiatr, warto skorzystać z oferty spędzenia czasu pod dachem. Wśród propozycji znajdują się atrakcje dopasowane na różne potrzeby i gusta.

1. Muzeum Sopotu

Mieści się w willi Claaszena, dawnej rezydencji rodziny flamandzkiej. Na parterze zapoznać można się z historią budynku i jego dawnych mieszkańców. Odtworzono też w dużej mierze pierwotny wygląd willi wraz z bogatym wyposażeniem , z czego można wymienić chociażby meble gdańskie, holenderskie fajanse czy grafiki angielskie. Wśród eksponatów znajdują się też przedmioty osobiste, m.in. torebki, buty, wyprawa ślubna, biżuteria. Muzeum gromadzi również wszelkie pamiątki związane z Sopotem jak przedmioty pochodzące z sopockiego kasyna, , fotografie, mapy, pocztówki.

2. Galeria „Dworek Sierakowskich”

Klasycystyczny dworek, jeden z najstarszych zabytkowych budynków w Sopocie. Odbywają się tu różnorodne wystawy i wernisaże. W czwartki organizowane są koncerty muzyki kameralnej. W każdy drugi poniedziałek miesiąca można skorzystać z okazji, by zgłębiać wiedzę o teatrze w ramach projektu „Teatr przy Stole”. Wspaniałe, klimatyczne miejsce, które warto odwiedzić.

3. Teatr i Baroteka BOTO

Gdy pogoda nie sprzyja warto wybrać się, by zobaczyć sztukę teatralną w kameralnym wnętrzu bądź zachwycić się bluesowymi bądź jazzowymi brzmieniami . Po doznaniach duchowych można przejść do Baroteki, by tam znaleźć w menu coś dla ciała.

4. Ergo Arena

Nowoczesny obiekt sportowo-widowiskowy, udostępniony również do zwiedzania. Podczas wycieczki przewodnik opowiada o szczegółach dotyczących budowy i funkcjonowania Areny oraz o ciekawostkach z nią związanych a także o odbywających się tu imprezach. Atrakcją jest możliwość zobaczenia miejsc takich jak szatnie zawodników, loże VIP-ów czy garderoby gwiazd.

5. Pijalnia Wód Solankowych

Znajduje się na III piętrze Domu Zdrojowego. Oprócz solanki, która pochodzi ze Zdroju św. Wojciecha, można tu również wypić kawę i zjeść dobre ciasto. Z góry wspaniały widok na molo i okolicę.

6. Smażalnie ryb

Gdy pogoda nie sprzyja a tęskno za widokiem plaży można wybrać się do jednej z knajpek usytuowanych w pobliżu morza, by zadośćuczynić tradycji i spróbować bałtyckiej rybki.

7. Klub Atelier

Propozycja dla fanów zabawy przy muzyce. Specyfiką lokalu jest brak współczesnej muzyki klubowej. DJ’e grają utwory pochodzące z lat 50. – 90.

8. Krzywy Domek

Zdumiewająca budowla będąca częścią Centrum Handlowego „Rezydent”. Wewnątrz można napić się kawy, zrobić zakupy czy też spróbować sushi. Ulokowany jest przy ulicy Monte Cassino, czyli popularnym Monciaku.

9. Sklep charytatywny LukLuk

Inicjatywa, która jest szeroko rozpowszechniona na świecie a jeszcze bardzo mało znana w Polsce. Wspiera osoby bezrobotne, dając im zatrudnienie. Przedmioty sprzedawane w sklepie pochodzą przede wszystkim z darowizn. Dochód wykorzystywany jest na cele społeczne. Wypoczywając w Sopocie warto zrobić coś dobrego dla innych i odwiedzić to miejsce.

10. Browar Miejski Sopot

Skoro pogoda barowa warto znaleźć atrakcję dla miłośników piwnego trunku. Jest to miejsce szczególne, ponieważ piwo warzone jest na miejscu. Można spróbować więc pszenicznego piwa Kurortowe, ale o nazwie Festiwalowe czy lagera ochrzczonego mianem Plażowe. Browar oferuje również przekąski, dania obiadowe i desery.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *