Ciekawe miejsca w Gdyni. Co warto zwiedzić

Gdynia to z jednej strony dosyć młode miasto, ale z drugiej historycznie niezwykle ciekawe. Na przestrzeni lat znajdowało się na celowniku okupanta ze względu na wyjątkowe dogodne położenie.

Jest obecnie jednym z najprężniej rozwijających się miast i poniekąd jednym z najważniejszych nadmorskich miejsc.

Co warto wiedzieć o Gdyni?

1. Wioska rybacka

Choć dziś nikomu się to nie mieści w głowie, to jeszcze wiek temu Gdynia była zaledwie wioską rybacką. Nikt wówczas nie przypuszczał, że w kolejnych latach rozwinie się tak błyskawicznie i pomimo historycznych zawirowań stanie się jednym z ważniejszych miast w Polsce.

2. II Wojna Światowa

Rozbudowa miasta miała miejsce w dwudziestoleciu międzywojennym. To właśnie w tym okresie Gdynia rozwijała się architektonicznie. Wiele z wówczas powstałych budowli przetrwało II Wojnę Światową.

3. Kolibki

Kolibki to legendarny park. To właśnie tutaj rośnie Dąb Marysieńki, liczący sobie przeszło czterysta lat.

4. Marynarka Wojenna

W 1918 roku powstała Marynarka Wojenna z inicjatywy naczelnika Józefa Piłsudskiego.

5. Świętem Morza

W 1932 roku w Gdyni odbyła się niezwykła impreza zwana Świętem Morza. Do miasta przybyło wówczas ponad sto tysięcy ludzi.

6. Sea Tower

W Gdyni znajduje się jeden z najwyższych budynków w całej Polsce. Nazywa się Sea Tower i liczy sobie ponad 140 metrów wysokości. Z okazji otwarcia kompleksu zorganizowano wielką imprezę, na której zgromadziło się ponad dwa tysiące osób.

7. Akwarium Gdyńskie

Gdynia pełna jest atrakcji. Jedną z najbardziej obleganych jest Akwarium Gdyńskie. To niezwykłe miejsce, w którym można podziwiać istoty żyjące w głębinach morskich.

8. Molo w Orłowie

Molo w Orłowie to jeden z najczęściej odwiedzanych obiektów w Gdyni. Z mola rozpościera się piękny widok na klif. Konstrukcja w 1949 roku została zdewastowana jednym z największych w tamtych czasach sztormów.

9. Muzeum Marynarki Wojennej

W Gdyni znajduje się imponujące Muzeum Marynarki Wojennej. W zbiorach dostępnych dla zwiedzających znajduje się ponad 700 eksponatów.

10. Stefana Żeromskiego

To właśnie Gdynia była ulubionym miejscem wypoczynkowym Stefana Żeromskiego. Pisarz spędzał tutaj sporo czasu, tworząc kolejne dzieła. Do dzisiaj można podziwiać domek, w którym stacjonował.

Oceń postDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.