Pomorskie atrakcje dla dzieci zimą

sopot

Pomorze to wspaniałe miejsce również na zimowy wypoczynek. W ofercie znaleźć można wiele ciekawych atrakcji dla dzieci.

1. Muzeum Motyli we Władysławowie

Mieści się w wieży widokowej Domu Rybaka. Obejmuje kolekcję ponad 3000 motyli i owadów z całego świata. W tym samym obiekcie udostępniona jest również wystawa interaktywna „Magiczny zawrót głowy”. W ramach atrakcji zobaczyć można różne obrazy, będące przykładem złudzeń optycznych czy też zabawki optyczne z XIX wieku a także poznać zasadę działania zootropu – urządzenia, które wprawione w ruch, stwarza iluzję ruchomej scenki. Ze szczytu wieży widokowej można obejrzeć panoramę miasta.

2. Park edukacyjny ZOO – Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie

Wystawa egzotycznych zwierząt, wśród których znajdują się papugi, węże, skorpiony, pająki. Na terenie parku znajduje się również akwarium przedstawiające florę i faunę jezior kaszubskich. Podczas zwiedzania warto wykupić usługę przewodnika, by dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat zwierząt i mieć możliwość, by dotknąć niektórych z nich. Najmłodszych ucieszy zagroda z królikami i świnkami morskimi, które będą mogły nakarmić.

3. Aquapark w Redzie

Centrum rozrywkowe z kompleksem basenów, z których każdy posiada wyjątkową aranżację. Dzieciom z pewnością spodoba się basen-zamek zatopiony przez krakena czy basen-okręt piracki ze zjeżdżalniami. Wśród innych atrakcji znajduje Gadoland, gdzie zobaczyć można różne gatunki gadów, płazów i pajęczaków czy Papugarnia. Wspaniałej rozrywki dostarczy również Akademia Driftingu, kino 7D i Planeta VR – strefa wirtualnej rzeczywistości.

4. Hevelianum w Gdańsku

Centrum edukacyjne. Wystawa „Dookoła świata” to miejsce, gdzie można poznać wszystkie kontynenty w ramach ponad 90 interaktywnych stanowisk. „Łamigłówka” wprowadza w arkana królowej nauk, matematyki. „Z energią” pozwoli na dokonywanie ciekawych obserwacji i doświadczeń z zakresu wiedzy o energii. „Laboratorium Ruchu” przedstawia jak przebiega to zjawisko w różnych dziedzinach. W soboty i niedziele dla najmłodszych odbywają się kreatywne zajęcia, na których stworzyć można własne zabawki.

5. Muzeum Figur Woskowych w Jastrzębiej Górze

Usytuowane jest przy Promenadzie Światowida. Można tu zobaczyć lub zrobić sobie zdjęcie z wieloma słynnymi postaciami. Dzieci z pewnością będą zachwycone figurami takimi jak Scooby Doo, Gargamel i Klakier czy Myszka Miki.

6. Muzeum Bursztynu w Łebie

Prezentuje zbiory dotyczące bursztynu podzielone na cztery tematyczne sale. „Las Bursztynowy” to sala, w której można dowiedzieć się o pradawnym lesie, który brał udział w procesie tworzenia się bursztynu. W ramach ekspozycji „Epoka lodowcowa” rozmieszczono zwierzęta z tego czasu, które miały wpływ na przemieszczanie złóż bursztynu. „Sala inkluzji” prezentuje zatopione w bursztynie owady a Bursztynowa Komnata obejmuje różne przedmioty z niego wykonane. W cenę biletu wliczona jest usługa przewodnicka.

7. Galeria Starych Zabawek w Gdańsku

Prywatne muzeum, które w swoich zbiorach posiada zabawki polskiej produkcji z lat 1920-1989. Wśród eksponatów zobaczyć można m.in. dawne misie, lale, samochody, gry planszowe, odzwierciedlające ducha czasu, w którym powstały.

8. Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo w Wieżycy

W sezonie zimowym można wybrać się tu na narty. Stoki są dobrze przygotowane, oświetlone a w razie potrzeby sztucznie dośnieżane. Przy stoku znajdują się wypożyczalnie sprzętu i serwis narciarski. Swoje usługi świadczy również szkoła narciarska. Wśród dzieci dużą popularnością cieszy się snowtubing czyli zjeżdżanie na gumowych ślizgach.

9. Eksperymentarium w Chojnicach

Propozycja dla dzieci ciekawych świata jak również dla tych, których trzeba do tej ciekawości zachęcać. Wystawy z zakresu ewolucji świata i człowieka pozwolą znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących pytań a interaktywne stanowiska dostarczą mnóstwa zabawy.

10. Muzeum Ceramiki Kaszubskiej w Chmielnie

W ramach ekspozycji można zapoznać się z historią rodziny i pracowni Neclów, będących garncarzami od wielu pokoleń. Pracownia garncarska oferuje nie tylko możliwość zapoznania się produkcją i wypalaniem ceramiki, ale oferuje również możliwość spróbowania własnych sił na kole garncarskim.

Oceń postDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.