Atrakcje w Gdyni dla dzieci na niepogodę

skwer kosciuszki

W czasie deszczu dzieci wcale nie muszą się nudzić. Oto propozycje spędzenia czasu w Gdyni podczas gdy pogoda nie sprzyja dłuższym spacerom i wypoczynkowi na plaży.

1. Centrum Nauki EXPERYMENT

Wspaniałe miejsce, by w fantastyczny sposób zagłębić się w dziedziny z zakresu nauk biologicznych, fizycznych czy traktujących o człowieku. Wystawy są interaktywne i pozwalają na eksperymentowanie. Warto skorzystać z opcji oprowadzania przez Edukatora. W ofercie znajdują się również warsztaty rodzinne.

2. Akwarium Gdyńskie

W ramach wystaw można zapoznać się z fauną i florą rafy koralowej, toni oceanicznej, Amazonii i Bałtyku. W akwariach znajduje się ok. 250 gatunków zwierząt, takich jak błazenki, płaszczki, żółwie czy rozgwiazdy. Wspaniała atrakcja zapewniająca wiele godzin zwiedzania.

3. Centrum U7

Kręgielnia posiadająca tory bowlingowe dostosowane do graczy w różnym wieku. Dla dzieci przygotowane są specjalne lekkie kule i zautomatyzowany system barierek. Po szaleństwach gry można się posilić w lokalu sieci Fabryka Pizzy.

4. Teatr Miejski

W czasie niepogody dzieci mogą skorzystać z oferty Teatru Miejskiego, który w repertuarze ma również propozycje dla młodszych widzów. Latem dla rodzin przewidziano atrakcję w postaci warsztatów teatralnych.

5. Muzeum Miasta Gdyni

Wśród wielu wystaw dokumentujących historię miasta i jego mieszkańców interesująca dla dzieci może być ta gromadząca zabytki kultury materialnej. Wśród eksponatów wyróżnić można przedmioty gospodarstwa domowego, kolekcję odzieży, serwet i obrusów, kolekcję mundurów marynarki handlowej, wojennej i wojsk lądowych czy naczynia z gdańskich restauracji. Istnieje możliwość bezpłatnego wypożyczenia audio przewodnika, który pozwoli dzieciom w przystępny sposób zapoznać się z poszczególnymi wystawami.

6. Infobox

Atrakcją tego przedsięwzięcia jest ogromna makieta miasta, na której znajduje się ponad 2000 odwzorowanych obiektów architektury. Można również podziwiać panoramę Gdyni i morza z wieży widokowej o wysokości 22 m. Na jej szczyt można dostać się schodami lub panoramiczną windą.

7. Przejazd zabytkowym trolejbusem

Atrakcja dla małych i dużych. W niedziele i święta na ulice Gdyni wyjeżdżają zabytkowe trolejbusy. W razie pogody, która nie zachęca do wypoczynku na plaży, warto sprawdzić aktualną ofertę przewozów.

8. Strefa Zoltar

Arena, na której można zagrać w zaawansowaną formę paintballa z użyciem podczerwieni i wyposażonych w czujniki kamizelek. W ofercie również m.in. Reflex Room, pokój, w którym trzeba wykazać się refleksem przy wykonywaniu zadań czy też Arena Archery, gdzie można spróbować swoich sił jako łucznik.

9. Sala zabaw Amazonia

Konstrukcja zabawowa wyposażona w różnorodne zjeżdżalnie, trampoliny i tunele. Dzieci i rodzice mogą skorzystać ponadto z boiska do gry i toru rajdowego dla samochodzików. Dla najmłodszych wyznaczono specjalną Strefę Malucha wyposażoną m.in. w basen z kulkami i zabawki zręcznościowe. Dla tych, którzy zgłodnieją przy zabawie, czekają Chata amazońska i Bar Amazonia.

10. Fun Park

Mieści się w Centrum Handlowym Riviera. Oferuje konstrukcję zabawową, armatki pneumatyczne, trampoliny i tory przeszkód. Wydzielono również strefę dla najmłodszych dzieci. Wnętrze utrzymane jest w bajkowej scenerii a wśród atrakcji znajduje się m.in. Zamek księżniczek i rycerzy czy Statek piratów.

4/5 - (1 vote)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.