Gdynia – atrakcje dla dzieci zimą

gdynia-port

Wypoczynek zimą w Gdyni to również okazja do wspaniałej zabawy dla całej rodziny. Poniższe propozycje zawierają zarówno atrakcje na świeżym powietrzu jak i pod dachem.

1. Lodowisko przy ul. Bema

Kryte lodowisko o wymiarach 20 x 30 m. Na miejscu można skorzystać z wypożyczalni sprzętu.

2. Przystanek Alaska

Wspaniała atrakcja dla całej rodziny. W ofercie znajdują się przejażdżki psimi zaprzęgami jak również wyprawy, podczas których można spróbować swoich sił w powożeniu. Gdy jest śnieg wycieczki odbywają saniami, natomiast w warunkach bezśnieżnych wózkami zaprzęgowymi.

3. Jumpcity

Pierwszy w Polsce park trampolin. Hala podzielona jest na 6 stref, w których rozmieszczono ponad 140 trampolin. Wśród atrakcji znajduje się basen z gąbkami, na którym można trenować robienie powietrznych akrobacji czy trampoliny z koszami, gdzie spróbować można zrobić popularny koszykarski wsad.

4. Teatr Muzyczny

Warto skorzystać z propozycji Teatru dla najmłodszych. Dzieci z pewnością będą zachwycone spektaklami będącymi adaptacjami znanych i lubianych dzieł literatury dziecięcej.

5. Kina

Gdynia oferuje kilka miejsc, do których można wybrać się z milusińskimi. Sieciowe kino Helios ma w swojej ofercie specjalny program dla najmłodszych widzów o nazwie Helios dla dzieci, który oprócz pokazu filmowego obejmuje również zagadki, konkursy i inne atrakcje. Można wybrać się również, by zobaczyć którąś z ciekawych propozycji Gdyńskiego Centrum Filmowego.

6. Muzeum Marynarki Wojennej

Propozycja dla starszych dzieci. Szczególną atrakcją będzie dla nich „Zbrojownia”, gdzie można zobaczyć oryginalne armaty i działka przeciwlotnicze czy karabiny maszynowe. Dużą atrakcją jest również ekspozycja „W świecie dawnych żaglowców”, gdzie można podziwiać modele statków z różnych epok. Po wcześniejszym umówieniu możliwe jest skorzystanie z usługi przewodnika.

7. Kolej linowo-terenowa na Kamienną Górę

Kolejka czynna jest przez cały rok a za przejazd nią nie ponosi się opłat. Na szczycie Kamiennej Góry znajduje się jeden z najwspanialszych gdyńskich punktów widokowych.

8. Gdyńskie Muzeum Motoryzacji

Propozycja dla młodych miłośników motoryzacji. Wśród eksponatów można zobaczyć zarówno zabytkowe auta jak i motocykle, m.in. Mercedesy z lat 30. czy kultowego Fiata 500.

9. Spacer plażą

Przy sprzyjającej pogodzie można udać się z pociechami na spokojny, relaksujący spacer plażą. Morze jest piękne i atrakcyjne również zimą. Zaprawieni piechurzy mogą wybrać się, by podziwiać widoki z klifu w Redłowie.

10. Muzeum Emigracji

Mieści się w zabytkowym budynku Dworca Morskiego. Starsze dzieci mogą zapoznać się z historią Polaków, którzy z różnych przyczyn i w różnym czasie opuszczali na stałe ziemie polskie. Atrakcję stanowi projekt „Batory w budowie”, w ramach którego powstaje największa na świecie makieta statku pasażerskiego. W trakcie zwiedzania można wykonywać różne zadania zawarte w broszurze, którą pobiera się bezpłatnie przy kasach. Dla młodszych dzieci przygotowano „Salę Małego Podróżnika”. Skorzystać można również z propozycji warsztatów.

Oceń postDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.