Niechorze jest niewielką wsią położoną w zachodniej części polskiego wybrzeża. W niedalekim sąsiedztwie od wsi znajduje się miasto Rewal.
Południowa część miejscowości przebiega wzdłuż linii brzegowej jeziora Liwia Łuża. Wioska jest osadą rybacką posiadającą port rybacki wyposażony w dalbę wyciągową do łodzi rybackich. Łodzie spoczywają na piaszczystej plaży.
W okresie letnim wioska zmienia swoje oblicze i staje się typowym nadmorskim kurortem wypoczynkowym dla licznych wczasowiczów.
1. W 1866 roku w Niechorzu wybudowano latarnię morską. Latarnia mająca wysokość 68 metrów spełnia również funkcję punktu widokowego. Na jej wierzchołku usytuowany jest taras widokowy.
2. Niechorze przez wiele wieków znajdowało się w granicach niemieckich. Nie pozostało to bez wpływu na rodzaj zabudowy w której dominują budowle wzniesione w technologi szachulcowej. Niektóre budynki z typowymi elementami ciemnych drewnianych rygli wypełnionych białymi ścianami spotkać można również w Niechorzu.
3. Gryficka Kolej Wąskotorowa jest jedną z atrakcji nadmorskiego Niechorza. Rozwój kolei wąskotorowej w tym rejonie rozpoczął się na przełomie XIX i XX wieku. Ustawodawstwo pruskie dawało wiele przywilejów dla twórców tego środka transportu co wpłynęło na dużą rozbudowę połączeń w rejonie nadmorskim. Powstało ponad 300 kilometrów torów i wiele bardzo ciekawych architektonicznie stacji kolejowych. Do dziś zachowało się niewiele spośród całej infrastruktury wąskotorowej kolei. Jedynym odcinkiem działającym w obecnym czasie jest 40 kilometrowy szlak wiodący z Gryfic przez Trzęsacz, Rewal, Śliwin, Niechorze do Pogorzelicy. Kolejka spełnia jedynie rolę atrakcji turystycznej.
4. W czasie II wojny Niechorze znalazło się linii frontu w 1945 roku i stanowiło dla wojsk niemieckich ważny punkt umożliwiający wycofywanie rozbitych armii niemieckich. To skutkowało tym, że w rojenie Niechorza prowadzone były zacięte walki z resztkami rozbitych pancernych dywizji SS.
5. Jezioro Liwia Łuża ustanowione zostało rezerwatem ptactwa wodnego. Amatorzy ornitologi mogą prowadzić tutaj obserwację gniazdujących ptaków. Jezioro jest także dobrym miejscem obserwacji ptaków podczas wiosennych i jesiennych ptasich przelotów.
6. Ciekawym miejscem w Niechorzu jest Park Miniatur Latarni Morskich. Znajduje się on w sąsiedztwie latarni morskiej. W Parku zobaczyć można makiety wszystkich polskich latarni morskich. Makiety zbudowane są w skali 1:10.
7. Plaża w Niechorzu jest niewątpliwą atrakcją. Ciekawe ukształtowanie terenu nadmorskiego sprawia że można w tym miejscu korzystać z szerokiej piaszczystej plaży, co jest dość niezwykłe jak na klifowy rodzaj nabrzeża. Dodatkowym atrakcyjnym elementem jest port rybacki zajmujący część plaży. Wyciągnięte na brzeg łodzie rybackie zawsze nadają miejscu specyficzny klimat.
8. Z Niechorza można wybrać się na spacer brzegiem morskim i dotrzeć do oddalonej o ponad 3 kilometry Pogorzelicy lub idąc w przeciwnym kierunku znaleźć się w Rewalu idąc dalej dochodzi się do Trzęsacza.
9. Port rybacki oprócz tego że stanowi atrakcję turystyczną jest też dostarczycielem codziennej świeżej ryby morskiej. Fakt ten jest skrupulatnie wykorzystywany i można świeża rybę spożyć w wielu smażalniach czy wędzarniach ryb.
10. Ze względu na swoje położenie Niechorze może stanowić doskonałą bazę wypadową wypraw do pobliskich atrakcyjnych miast i miejscowości. Dysponując czasem w niepogodne dni, można udać się do niedalekiego Dziwnowa, Międzyzdrojów, Kamienia Pomorskiego czy do Świnoujścia.